Site icon Fociclub

Courtois: „ez egy kemény vereség, amiből tanulni tudunk!”

EAST RUTHERFORD, NEW JERSEY - JULY 9: Thibaut Courtois of Real Madrid CF looks on during the FIFA Club World Cup 2025 semi-final match between Paris Saint-Germain and Real Madrid CF at MetLife Stadium on July 9, 2025 in East Rutherford, New Jersey. (Photo by Joao Bravo/Sports Press Photo/Getty Images)

Courtois a PSG elleni Klubvilágbajnoki elődöntő után nyilatkozott a sajtónak.
„Mindig nagyon erősen kezdenek, és már magasan nyomást gyakorolnak. Nem sikerült betartanunk az edző utasítását, hogy keressük az üres területeket elöl. Nehezen tartottuk a pozícióinkat, és ők nagyon jól találták meg az üres embert. Sok veszélyes helyzetet alakítottak ki, különösen az első félidőben. A másodikban már nem presszingeltek annyira, és több lehetőségünk is volt, de nem tudtunk gólt szerezni. Az első két kapott gól kicsit megölte a meccset, ők pedig kényelmes helyzetbe kerültek.”

„Ez egy kemény vereség, de olyan, amiből lehet tanulni. Jó úton járunk, és néha egy ilyen visszaesés segít abban, hogy fejlődjünk, lássuk, mennyi munka vár még ránk, és hogy jobbak legyünk. El kell érnünk az ő szintjüket – ők megnyerték a Bajnokok Ligáját, és nagyon jól játszottak ebben a tornában. Most a következő szezonra kell koncentrálnunk.”

Miért nem működött a taktikai terv?
„Ezt majd a videófelvétel alapján kell részletesen kielemezni. Az én szemszögemből úgy tűnt, kissé le voltunk maradva. Ha nem érsz oda időben, mindenki kicsúszik a helyéről. Ilyen tempó mellett könnyen megvernek, mert ők előrefelé játszanak, te pedig fordulásra kényszerülsz, és ezzel időt veszítesz. Nem voltunk elég közel hozzájuk, ez volt a probléma. Ha túl szélesen helyezkedünk, és sok a szabad terület, akkor egy ilyen jó csapat ellen nehéz dolgunk van.”

Modrić búcsúztatása
„Szerencsések vagyunk, hogy sok Madridista van itt is. Épp ezért fáj ennyire a mai vereség. Modrić mindig álló ovációt kap – nemcsak a Madrid-szurkolóktól. Fantasztikus játékos, kiváló csapattárs, és nagyon fog hiányozni nekünk.” – fejtette ki Courtois.

forrás: realmadrid.com

Exit mobile version