Az Atletico Madrid középpályásával erősített a Girona – hivatalos
Hivatalos oldalán közölte a Girona FC, miszerint megállapodott az Atlético de Madriddal Thomas Lemar kölcsönvételéről, amely a 2025–2026-os idény végéig tart.
A 1995 novemberében született futballista a francia válogatott tagja volt, és jelentős tapasztalattal rendelkezik az európai kupasorozatokban. Lemar tehetségével, játékintelligenciájával és a második vonalból történő váratlan megmozdulásaival erősítheti a Girona keretét.
Thomas Lemar az SM Caen utánpótlásában nevelkedett, ahol 2013-ban mutatkozott be a francia élvonalban. Teljesítményének köszönhetően az AS Monaco játékosa lett, ahol a francia futball egyik nagy ígéretévé vált, és a 2016–2017-es szezonban megnyerte a Ligue 1-et. Monaco-beli remek idénye után 2018 nyarán az Atlético de Madridhoz igazolt. A madridi együttesben több mint 170 mérkőzésen lépett pályára, és kulcsszerepet játszott a 2020–2021-es LaLiga-győzelemben. Részt vett a Bajnokok Ligája és az Európa Liga több kiírásában is, jelentős nemzetközi rutint szerezve.
A válogatottban Lemar 2016 óta tagja a francia nemzeti csapatnak, és részese volt a 2018-as, Oroszországban megrendezett világbajnokságot megnyerő keretnek.
forrás: gironafc.cat