Visszatérhet a másodosztályból a La Ligába a rutinos támadó – sajtóhír
Nemzetközi sajtóbeszámolók szerint a spanyol másodosztályú Granada csapatkapitánya visszatérhet az élvonalba…
Germán García Grova információi szerint a spanyol másodosztályú Granada csapatkapitánya, Lucas Boyé egyetlen lépésre van attól, hogy az első osztályú Deportivo Alavésszel kössön négyéves szerződést.
A 29 éves argentin támadó egykor a patinás River Plate csapatában nevelkedett, tagja volt a 2015-ös Libertadores-kupa-győztes csapatnak. Majd fiatalon 2016-ban Európába szerződött és azóta több csapatnál kipróbálta magát. Boyé öt évet töltött a Torino alkalmazásában, de a „bikáknál” ebből csak másfél idényben szerepelt 47 meccsen, egyébként folyamatosan kölcsönadták a játékjogát.
A klubváltását követően 2021-ben véglegesítette őt az utoljára kölcsönző Elche, melynél összesen három teljes szezont húzott le, ezalatt 64 meccsen 15 alkalommal volt eredményes. 2023 nyarán szerződött mostani állomáshelyére, a Granada soraiban eddig egy-egy élvonalbeli és másodosztályú idényt töltött, előbbiben hat, utóbbiban tíz találat fűződött a nevéhez. Az elmúlt másodosztályú kiírásban Boye volt az együttes csapatkapitánya, a feljutásról azonban lemaradak.
Boye egyetlen alkalommal, 2022-ben egy Venezuela elleni mérkőzésen lépett pályára az argentin válogatottban.
További dél-amerikai, főleg argentin labdarúgással kapcsolatos folyamatos, naprakész hírekért kövesd rendszeresen a Futballtangó oldalt!
(Borítókép: Photo By Alex Camara/Europa Press via Getty Images)