Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Leeds United leigazolta az AC Milan svájci válogatott támadóját.
A Leeds United hivatalos közleményében számolt be arról, hogy szerződtették az AC Milantól Noah Okafort. Az angol klub 2029 nyaráig szóló kontraktust kötött a svájci válogatott támadóval, illetve bónuszokkal együtt 21 millió eurót fizetett érte.
Noah Okafor 2023 nyarán igazolt át a Red Bull Salzburgtól az AC Milanhoz. A milánói gárdánál nem tudta beverekedni magát stabilan a kezdőbe, ráadásul a 2024/2025-ös szezon második felét a Napolinál töltötte kölcsönben. A svájci labdarúgó mindent egybe véve 54 mérkőzésen lépett pályára a Milanban, ezeken 7 gólig és 5 gólpasszig jutott. Nem mellesleg a Napoli tagjaként bajnok lett, Conte 4 találkozón adott neki lehetőséget.
🔥 Noah Okafor is Leeds! pic.twitter.com/Xvivdbc97X
— Leeds United (@LUFC) August 21, 2025