Site icon Fociclub

A kemény munkának köszönhető az Inter új edzője szerint a kiütéses rajt

MILAN, ITALY - AUGUST 25: Cristian Chivu coach of FC Internazionale looks during the Serie A match between FC Internazionale and Torino FC at Giuseppe Meazza Stadium on August 25, 2025 in Milan, Italy. (Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

Az Inter 5-0-s győzelmet aratott a Torino ellen az olasz bajnokság (Serie A) 1. fordulójának hétfő esti meccsén…

Az Inter kispadján bajnokin fölényes győzelemmel bemutatkozó új edző, Cristian Chivu a nyári felkészülést méltatta a kiütéses siker után:

„A felkészülés első napjától kezdve a játékosok magukévá tették, amit tenniük kell, lehajtották a fejüket és keményen dolgoztak, és ezért voltak ma ilyen jó formában. Nem lehetett ezt magától értetődőnek venni egy ilyen nehéz nyár után, ahol nem volt sok idő a felkészülésre. Nem csak a lábakról van szó, hanem a mentalitásról is. A mentalitás ad egy kis pluszt, és keményen dolgozunk ezen a téren. A letámadáshoz az egész csapattól megfelelő hozzáállásra van szükség, ezért az időzítésen és a helyzetek olvasásán dolgozunk. Nyilvánvalóan nem könnyű, de semmitől sem félek.”

A milánóiak egykori védőjétől azt is megkérdezték, hogy milyen érzés most edzőként visszatérni egykori nagy sikerei helyszínére: „Különleges dolog visszatérni ebbe a stadionba egy olyan klub edzőjeként, ahol fontos oldalakat írtam a történelemkönyvekbe, de egyáltalán nem foglalkozok már a múlttal, immár edzőként szeretnék itt minél sikeresebb lenni.”

A bajnokság folytatásában az Inter a második fordulóban az Udinesét fogadja majd.

(Borítókép: Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

Exit mobile version