Leverkusen: Real-legenda érkezhet a kispadra! – sajtóhír
Lapértesülések szerint a Bayer Leverkusen tárgyalásban áll a Real Madrid ikonjával, Raúl González blancóval a közöst folytatást ileteően.
Egybehangzó spanyol és német beszámolók szerint az Erik ten Hagot nagy sietve menesztő „gyógyszergyáriak” egyik fő jelöltje Raúl.
A Real Madrid legendás csapatkapitánya július elseje óta klub nélküli szakember, miután nem hosszabbított a Real Madrid második csapatánál. Korábban már szó volt arról, hogy a számára a Schalke játékosaként (2010-2012 között – a szerk.) már megismert német Bundesligába vállalna munkát – Ez azonban elmaradt.
A Marca című sportnapilap kiemeli, hogy Raúl új állomáshelyén mindenképpen már a felnőtt futballban dolgozna. A madridi székhelyű lap azt is megjegyzi, hogy azért rivális jelöltekben sincs hiány. Állítólag Edin Terzic, Ange Postecoglou vagy Marco Rose is eséllyel pályázhat a leverkuseni kispadra.
Mint ismert, Raúl 2015 novemberi visszavonulása után végigjárta azt a bizonyos ranglétrát a Real Madridnál. Utánpótlás-edzőként kezdte volt például az U18-as csapat vezetőedzője is. 2019 júliusa óta a Real Madrid második csapatának, a Castillának a felkészítéséért felelt.
(Borítókép: Photo by Jörg Schüler/Bayer 04 Leverkusen via Getty Images)