A spanyol bajnokság (La Liga) 8. fordulójának rangadóját játszották szombat késő este Madridban, a Real Madrid és a Villarrel között. A blancókra egy jó formában lévő ellenfél várt, ám nem hibázott Xabi Alonso csapata.
A két csapatot mindössze két pont és egy hely választotta el a táblázaton a forduló előtt. A Villarreal egy döntetlenje miatt állt csupán rosszabbul mint nagy nevű ellenfele.
A Real Madrid nem akarta a véletlenre bízni a három pont sorsát, így hamar igyekezett magához ragadni mind a labdát, mind pedig a kezdeményezést a hazai csapat. Az első játékrészben szépen-lassan, talán még a vártnál is komolyabb fölénybe került a Real, amelynek játékából csak a gól hiányzott.
Ezzel szemben a Villarreal főleg a védekezésre ügyelt.
A második félidőben hamar megváltozott minden!
A szünetben kettőt is cserélt a vendégek mestere, Marcelino, annak érdekében, hogy felrázza csapatát. Mielőtt kiderült volna, hogy ez miképpen sikerült, érkezett Vinícius Junior! A brazil klasszis a 47. percben balról, alaposan kisodródva középre lőtt egy labdát, ami olyan szerencsésen pattant meg a saját szemszögéből nézve, hogy a kapuban kötött ki!
A Real-gól különösebben ‘jót nem tett a meccsnek’, hiszen hasonló forgatókönyv szerint – jelentős Real-fölényen – zajlottak az események a Bernabéuban. Sokkal több minden történt viszont, mint az első 45 percben!
A 67. percben Vinícius Junior értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt; majd alig telt el pár perc, és a szünetben beálló grúz csatár, Georges Mikautadze egy szép lövéssel szépített.
Ekkor akiben felmerült, hogy a Villarrealnak sikerülhet megtörnie a madridi lendületet, az is hamar elhessegethette ezen gondolatát: Mikautadze-gól után ugyanis négy perccel később emberhátrányba került a vendég csapat. Santiago Murinot a második sárga lapjával állították ki.
Mondhatni saját magát intézte el a kiállítással a Villarreal; ugyanis jött is az újabb Real-gól: a góllövőlistát magabiztosan vezető Kylian Mbappé lőtte meg a kilencedik bajnoki találatát; Brahim Diaz önzetlenségének is nagyban köszönhetően.
A Real Madrid győzelmével átvette az első helyet a vasárnap Sevillában pályára lépő Barcelonától.
Real Madrid – Villarreal 3-1 (0-0)
Santiago Bernabeu stadion, Vezette: G. Cuadra
Gólszerzők: Vinícius J. (47. és 69. -a másodikat büntetőből), Mbappé (81.) illetve Mikautadze (73.)
Sárga lap: Tchouameni (33.), Mastantouno (45+1.) illetve Cardona (12.), Mourino (21.), Gueye (69.)
Piros lap: Mourino (77. -második sárga lappal, Villarreal)
Real Madrid: Courtois – Valverde, E. Militao, Huijsen, Carreras – Tchouameni, Ceballos (Camavinga, 64.) – Mastantouno (B. Diaz, 75.), Güler (Bellingham, 64.), Vinícius J., – Mbappé (Rodrygo, 83.). Vezetőedző: Xabi Alonso
Villarreal: Tenas – Cardona, VEiga, Marin, Mourino – Buchanan (Pepe, 46.), Comessana (Parejo, 86.), Partey, Gueye (Pedraza, 74.) – Moleiro (Mikautadze, 46.), Oluwaseyi (Altimira, 82.). Vezetőedző: Marcelino
A La Liga 8. fordulójának eddigi eredményei és még hátralévő mérkőzései:
péntek:
Osasuna – Getafe 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Bretones (45+3.), Catena (90.) illetve B. Mayoral (23.)
szombat:
Real Oviedo – Levante 0-2 (0-1)
Gólszerzők: C. Alvarez (30.), E. Eyong (72.)
Girona – Valencia 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Vanat (18.), A. Martinez (63.) illetve D. Lopez (57.)
Kiállítva: Frances (90+6. – pályán kívül, Girona)
Athletic Bilbao – Mallorca 2-1 (1-0)
Gólszerzők: I. Williams (9. -büntetőből), Rego (82.) illetve S. Costa (77.)
Kiállítva: A. Sanchez (90+2. – Mallorca)
Real Madrid – Villarreal 3-1 (0-0)
vasárnap:
14:00 Deportivo Alaves – Elche (Tv: Spíler 2)
16:15 Sevilla – FC Barcelona (Tv: Spíler 2)
18:30 Espanyol – Betis (Tv: Spíler 2)
18:30 Real Sociedad – Rayo Vallecano
21:00 Celta Vigo – Atlético Madrid (Tv: Spíler 2)
A La Liga aktuális állása: