Vb 2026: Dean Huijsen sérülés miatt kikerült a spanyol válogatottból
A spanyol labdarúgás-bajnokságban (La Liga) szereplő Real Madrid csapatának védője, Dean Huijsen sérülés miatt kihagyja a spanyol válogatott soron következő világbajnoki selejtezőit.
Dean Huijsen vádlisérülés miatt visszalépett a spanyol válogatottságtól, de a Real Madrid optimista, hogy a védő felépül az idény első El Clásicójára.
A 20 éves középhátvéd nem áll majd rendelkezésre Spanyolország világbajnoki selejtezőin Grúzia és Bulgária ellen, és kétséges a játéka a Getafe elleni, október 19-én esedékes bajnokin is, amely a madridiak első mérkőzése lesz a válogatott szünet után.
A spanyol szövetség közlése szerint Aymeric Laporte, az Athletic Bilbo védője került be Huijsen helyére a válogatott keretbe.
Xabi Alonso együttese október 22-én a Juventus ellen lép pályára a Bajnokok Ligájában, majd négy nappal később a Barcelonát fogadja a La Ligában.
Egyelőre nem biztos, hogy Huijsen pályára léphet a Getafe vagy a Juventus ellen, de a klub orvosi stábja szerint reális esély van rá, hogy az október 26-i, Santiago Bernabéuban rendezendő El Clásicóra már bevethető lesz.
Huijsen az idényben minden mérkőzésen kezdő volt, kivéve az Espanyol elleni bajnokit, amikor egymérkőzéses eltiltását töltötte a Real Sociedad elleni győzelem során begyűjtött piros lap miatt.
A Real Madrid idén komoly gondokkal küzd a védelemben: Antonio Rüdiger augusztus óta nem lépett pályára egy combsérülés miatt, David Alaba pedig nemrég tért vissza térdsérüléséből. Emellett a két jobbhátvéd, Trent Alexander-Arnold és Dani Carvajal is sérülés miatt hiányzik.
(Borítókép: Photo by Diego Souto/Getty Images)