Site icon Fociclub

Átesett a műtéten, még idén visszatérne a pályára a magyar válogatott kapusa

LISBON, PORTUGAL - OCTOBER 14: Balazs Toth of Hungary reacts during the FIFA World Cup 2026 qualifier match between Portugal and Hungary at Estadio Jose Alvalade on October 14, 2025 in Lisbon, Portugal. (Photo by Jose Manuel Alvarez Rey/Getty Images)

Ahogyan arról beszámoltunk, a Blackburn Rovers magyar válogatott kapusa megsérült csapata múlt heti mérkőzésén…

Az elmúlt napokban ellentmondásos hírek jelentek meg a Blackburn Rovers magyar kapusa, Tóth Balázs sérülésével kapcsolatban, ő azonban kedden eloszlatta a kételyekeet, és közölte, hogy az orvosok szerint négy-hat hetet kell kihagynia, de két nappal az operáció után már nem használt mankót, és olyan jól halad a rehabilitációja, hogy reményei szerint sikerül négy hétre szűkítenie a kényszerszünetet.

„Egy ártalmatlan lépés volt, amikor hallottam a roppanást, majd beakadt a térdem. Elsőre azt gondoltam, elszakadt a keresztszalagom, de most már bizakodó vagyok, mert csak egy porcsérülés.”

Tóth hozzátette, májusban egy bajnokin összecsúszott ellenfelével, és akkor sérülhetett meg a térde, de a nyáron az orvosok gyógyultnak nyilvánították.

„Időzített bomba volt az a meniszkusz-sérülés, s talán így a legjobb, hogy most vált szükségessé a műtét, és nem májusban, mert akkor az ősszel nem védhettem volna háromszor is a válogatott vb-selejtezőin, illetve a Blackburnben sem lehettem volna első számú kapus” – részletezte a kapus, majd kitért a válogatott csütörtöki, Örményország elleni idegenbeli mérkőzésére.

„Jelenleg szurkolói státuszban szorítok a társaknak Manchesterből, mert közvetlenül az operáció után nem ülhettem repülőre, de bízom benne, hogy vasárnap, az írek elleni hazai meccsen már ott lehetek a Puskás Arénában. Az örmények ellen önbizalommal telve kell játszanunk, elvégre legutóbb a világ egyik legjobbjának számító portugálok ellen döntetlent értünk el” – fogalmazott.

Végezetül Tóth  elmondta, reményei szerint december 13-án a Portsmouth elleni bajnokin már újra kerettag lehet csapatában, sőt egy héttel később, a Millwall ellen már pályára lépne.

(Borítókép: Photo by Jose Manuel Alvarez Rey/Getty Images)

Exit mobile version