Az Újpest a FIFA-hoz fordulhat eligazoló légiósa miatt – sajtóhír
Ahogyan arról beszámoltunk, az Újpestet elhagyó portugál hátvéd a minap a román FCSB csapatához szerződött…
A román Gazeta Sporturilor információi szerint az Újpest arra készül, hogy bepanaszolja a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségnél (FIFA) korábbi játékosát, André Duartét, valamint annak szerződtetését hétfőn bejelentő FCSB-t, mivel álláspontjuk szerint a játékos a klub beleegyezése nélkül mondta fel élő szerződését.
Mint ismert, Duartét – miután összekülönbözött az Újpest FC vezérkarával – a második csapathoz irányították, a játékos pedig erre hivatkozott a szerződés egyoldalú felbontásakor. A már említett forrás szerint az Újpest csaknem 1.7 millió eurót követel Duartétől, illetve az FCSB-től: ebből 1.2 millió a játékos szerződésében szereplő kivásárlási ár, míg 480 ezer euró a játékos korábbi klubjának, az NK Osijeknek (Eszék) kifizetett átigazolási díj. Amennyiben a FIFA az Újpestnek ad igazat, úgy Duartének és az FCSB-nek fele-fele arányban kellene kifizetnie a magyar klub által követelt összeget.
Az FCSB hétfőn jelentette be a játékos szerződtetését, míg a román sajtó azt írta, hogy Duarte szerződésbontást követően, szabadon igazolhatóként érkezett a román fővárosba.
(Borítókép: Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)