Német sajtóértesülések szerint a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Real Madrid kiszemelte a Borussia Dortmund védőjét.
A német Bild információi szerint a Real Madrid is szeretné megszerezni a Borussia Dortmund védőjét, Nico Schlotterbecket.
Egyre bizonytalanabb Schlotterbeck jövője a Dortmundnál, miután a német válogatott védő továbbra sem fogadta el a klub szerződéshosszabbítási ajánlatát. A 26 éves játékos kontraktusa 2027-ig szól, de a dortmundi vezetésen belül is egyre többen kételkednek abban, hogy hosszabbítana. Schlotterbeck célja egyértelmű: Európa egyik topklubjához szeretne igazolni, ahol reális esélye van trófeák megnyerésére.
A védőt már egy ideje élénken figyeli a Barcelona, miközben a Bayern München és a Real Madrid eddig inkább kiváró szerepben volt. A helyzet azonban változni látszik, ugyanis a spanyol fővárosi klubnál most komolyabban napirendre került Schlotterbeck neve, és a madridiak egyre aktívabban vizsgálják a megszerzésének lehetőségét.
A sajtóértesülések szerint a Real Madrid akár egy látványos csereüzletben is gondolkodhat, amely új irányt adhat a tárgyalásoknak. Bár konkrét ajánlat még nem érkezett Dortmundba, a „Schlotterbeck-ügy” felgyorsulhat a tavaszi szezon során, amikor a játékosnak is döntenie kell a jövőjéről.
A német hátvéd iránti fokozódó érdeklődés tovább növeli a nyomást mind a Borussia Dortmundon, mind Schlotterbecken, akinek a következő hónapok kulcsfontosságúak lehetnek pályafutása szempontjából.
(Borítókép: Photo by Ralf Ibing – firo sportphoto/Getty Images)
