Site icon Fociclub

Az Inter és a Bournemouth is figyeli a Sassuolo védőjét – sajtóhír

BOLOGNA, ITALY - DECEMBER 28: Tarik Muharemović of US Sassuolo celebrates after scoring his teams first goal during the Serie A match between Bologna FC 1909 and US Sassuolo Calcio at Renato Dall'Ara Stadium on December 28, 2025 in Bologna, Italy. (Photo by Luca Amedeo Bizzarri/Getty Images)

Olasz sajtóértesülések szerint az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Sassuolo védője, Tarik Muharemovic több klub érdeklődését is felkeltette a szezonban. 

Az olasz újságíról, Gianluca Di Marzio szerint az Inter és a Bournemouth is kiszemelte a Sassuolo védőjét, Tarik Muharemovicot.

A bosnyák védő az idény egyik legjobb formában lévő játékosa a Sassuolónál, teljesítménye pedig egyre nagyobb visszhangot vált ki Európában. A 2003-as születésű védő a Fiorentina ellen győztes szerepet játszott egy gól és egy gólpassz révén, majd a Bologna ellen is eredményes volt, amikor az 1–1-es egyenlítő találatot szerezte Giovanni Fabbian korai góljára válaszolva.

Muharemovixot a Sassuolo sportigazgatója, Francesco Palmieri szerződtette a Juventustól, az üzlet részeként azonban a torinói klub megtartotta a játékos jövőbeni eladásából származó bevétel 50 százalékát.

A bosnyák válogatott védő fejlődése nem maradt észrevétlen a nemzetközi piacon sem. Angliából a Bournemouth komoly érdeklődést mutat iránta, elsősorban a nyári átigazolási időszakra készülve, amikor Marcos Senesi várhatóan szabadon távozik a klubtól. Az angolok számára vonzó profil Muharemovic, bár a továbblépés a Sassuolo anyagi igényeitől is függ. A két klub közötti kapcsolatot erősíti Tiago Pinto és Giovanni Carnevali jó viszonya, akik korábban, az AS Roma és a Sassuolo képviseletében már több sikeres üzletet is nyélbe ütöttek.

Olaszországon belül az Inter is figyelemmel kíséri Muharemovic helyzetét, miközben párhuzamosan tárgyalásokat folytat a Juventusszal Davide Frattesi ügyében. Itt válik igazán érdekessé a helyzet: a Juventus állítólag hajlandó lenne lemondani a Muharemovic jövőbeni eladásából járó 50 százalékos részesedéséről annak érdekében, hogy közelebb kerüljön Frattesi megszerzéséhez.

A piaci mozgások alapján Muharemovic neve egyre hangsúlyosabban jelenik meg a nyári átigazolási tervekben, és könnyen lehet, hogy hamarosan komolyabb licitharc alakul ki érte.

(Borítókép: Photo by Luca Amedeo Bizzarri/Getty Images)

Exit mobile version