Site icon Fociclub

ANK: a házigazda Marokkó Kamerun legyőzésével jutott a legjobb négy közé – videóval

Rabat, Morocco - January 9: Morocco's Brahim Diaz celebrates his goal with team mates during the Africa Cup Of Nations Quarter-final match between Cameroon and Morocco at Prince Moulay Abdellah Stadium on January 9, 2026 in Rabat, Morocco. (Photo by Torbjorn Tande/DeFodi Images/DeFodi via Getty Images)

A Marokkóban zajló Afrikai Nemzetek Kupája már a negyeddöntőnél tart, az első két mérkőzést pénteken rendezték meg…

 

Az Afrikai Nemzetek Kupája második negyeddöntője a házigazda Marokkó sikerével zárult, amely félidőnként egy-egy góllal múlta felül 2-0-ra Kamerunt.

A vendéglátók már a találkozó elejétől fogva kezdeményezőbben játszottak, több támadást vezettek, beszorították kapuja elé az ellenfelet. Ugyanakkor a maorkkóiak hiába igyekeztek az első játékrész első felében komolyabb lehetőséget nem tudtak kidolgozni. Ezt követően viszont egy szöglet után Brahim Díaz közelről bekotorta a vezető gólt, így a 26. percben Marokkó lépéselőnybe került. Az első 45 perc után is a hazaiak vezettek 1-0-ra.

A szünet után hátrányban lévő Kamerun igyekezett több kockázatot vállalni az egyenlítésért, de Bono kapujára nem sok veszélyt jelentettek próbálkozásaik. Ahogy fogyott az idő, úgy kerültek egyre nehezebb helyzetbe a „szelidíthetetlen oroszlánok”. Negyedórával a vége előtt Marokkó mindent eldöntött a második góljával, Aguerd keresztbe ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, melyet követően Ismael Saibari vágta be higgadtan a labdát a hosszú sarokba. A hátralévő időben már nem történt változás, az „Atlasz oroszlánjai” megőrizték kétgólos előnyüket a lefújásig, így az elődöntőben várhatnak az Algéria-Nigéria párharc győztesére, Kamerun viszont elbúcsúzott a tornától.

Kamerun – Marokkó 0-2 (0-1)
Gólszerzők:ill. B. Díaz (26.), Saibari (74.)

Afrikai Nemzetek Kupája, a negyeddöntők eddigi eredményei és további programja:

Mali – Szenegál 0-1
Kamerun – Marokkó 0-2
Január 10., szombat, 17:00 Algéria – Nigéria
Január 10., szombat, 20:00 Egyiptom – Elefántcsontpart

Az idei ANK döntőjét január 18-án rendezik Rabatban.

(Borítókép: Photo by Torbjorn Tande/DeFodi Images/DeFodi via Getty Images)

Exit mobile version