Site icon Fociclub

A Vasco da Gama a Boca Juniors orra elől igazolhat kolumbiai csatárt – sajtóhír

BARRANQUILLA, COLOMBIA - SEPTEMBER 04: Marino Hinestroza of Colombia warms up prior to the South American FIFA World Cup 2026 Qualifier match between Colombia and Bolivia at Roberto Melendez Metropolitan Stadium on September 04, 2025 in Barranquilla, Colombia. (Photo by Gabriel Aponte/Getty Images)

Nemzetközi sajtóértesülések szerint továbbra sem tisztázódott a tehetséges kolumbiai válogatott szélső jövője…

César Luis Merlo aktuális beszámolói értelmében mégsem a Boca Juniors lesz a befutó az Atlético Nacional támadója, Marino Hinestroza megszerzéséért, mert az utolsó pillanatokban a Vasco da Gama együttese egy 5 millió dolláros ajánlattal lecsapni készül a játékjogárra.

A 23 éves szélső támadó az Orsomarso csapatában debütált a felnőttek közt, majd éveken át az América de Calit erősítette. Hinstroza megfordult a brazil Palmeiras, a mexikói CF Pachuca és az MLS-ben szereplő Columbus Crew alkalmazásában is, mielőtt 2024-ben ismét hazatért volna. Azóta a medellíni csapatot erősíti, minden sorozatot figyelembe véve 84 mérkőzésen 11 gólt és 14 gólpasszt szerzett a csapat színeiben.

Az Atlético Nacional a közelmúltban megnyerte a Copa Colombiát a városi rivális Independiente Medellín legyőzésével, majd Hinestroza a közösségi oldalán elköszönt a szurkolóktól, melyet már szintén a távozásával magyaráztak. Ugyanakkor az átigazolása már hosszú hetek óta húzódik, de vélhetően napokon belül pont kerülhet a történet végére.

A fiatal támadó 2025-ben két mérkőzésen már a kolumbiai válogatottban is pályára lépett.

További dél-amerikai, főleg argentin labdarúgással kapcsolatos folyamatos, naprakész hírekért kövesd rendszeresen a Futballtangó oldalt!

(Borítókép: Photo by Gabriel Aponte/Getty Images)

Exit mobile version