Site icon Fociclub

Az MTK-nál folytatja az utánpótlás-válogatott támadója – HIVATALOS

Az MTK Budapest kölcsönvette a Diósgyőri VTK tehetséges csatára játékjogát a 2025-2026-os szezon második felére…

 

Az MTK Budapest hivatalos oldalán tette közzé, hogy a szezon második felére kölcsönvette Jurek Gábor játékjogát a Diósgyőri VTK-tól, ráadásul a fővárosi klubnak nyártól opciós joga is van a megvásárlására.

A 21 éves csatár 2021-ben alig volt 17 éves, amikor a DVTK felnőtt csapatában bemutatkozott, és még abban az idényben megszerezte első találatait. A következő idényben 10 góljával segítette a Diósgyőrt az NB II-es bajnoki címhez és az élvonalba jutáshoz, ahol ő szerezte a 2023-2024-es NB I-es bajnoki idény legszebb gólját. A tavalyi szezonban a DVTK legjobb előkészítőjének számított hét gólpasszával.

A bal lábas, támadósor mindkét oldalán bevethető, 21 éves játékos eddig 112 tétmérkőzésen játszott a miskolci klub színeiben, 18 gólt szerzett és 13 találatot készített elő.

Jurek évek óta rendszeres szereplője volt a különböző magyar korosztályos válogatottaknak, az U19-es együttesben tizenhárom találkozón ötször, míg az U21-eseknél hat meccsen két alkalommal volt eredményes.

Exit mobile version