Szélesi Zoltán távozása után az MLSZ-nek új szövetségi edzőt kellett kineveznie a magyar U21-es válogatott élére…
Németh Antal veszi át az U21-es válogatott irányítását. Az 51 éves, pro licences szakember eddig is az MLSZ kötelékeiben dolgozott, legutóbb az U18-as válogatott szakvezetője volt.
👇https://t.co/yENVqJO4d0 pic.twitter.com/T5jWf1YJ9N— MLSZ (@MLSZhivatalos) January 23, 2026
Az MLSZ hivatalos honlapján keresztül számolt be róla, hogy a magyar U21-es válogatot megüresedett szövetségi edzői posztját a jövőben Németh Antal veszi át.
Az 51 éves, pro licences szakember 2015-ben került az MLSZ-hez szövetségi edzőként, majd 2020-ban a dunaszerdahelyi DAC-nál vállalt munkát, ahonnan 2021 nyarán tért vissza az MLSZ-hez az utánpótlás-válogatottak szakmai vezetőjeként. 2024 nyarától ismét szövetségi edzőként dolgozott, a 2008-as születésű játékosokból álló U17-es, majd U18-as válogatott szakvezetője volt.
„Nagy megtiszteltetés, és egyben óriási kihívás, hogy a jövőben az U21-es válogatott szövetségi edzőjeként dolgozhatok. Jól ismerem a mostani és a következő U21-es korosztályokat, hiszen az elmúlt években, utánpótlás-vezetőként végig közelről követtem a fejlődésüket és a válogatottbeli szereplésüket. Nagy örömmel veszem át a csapatot, kollégáimmal azon fogunk dolgozni, hogy jól zárjuk a jelenlegi korosztály Eb-selejtező sorozatát, és a hátralévő négy mérkőzésen a lehető legtöbb pontot szerezzük meg. Emellett természetesen kiemelten fontosnak tartom, hogy támogatásunkkal minél több labdarúgó kerülhessen közelebb pályafutása következő lépcsőfokához, az A-válogatottbeli kerettagsághoz. A selejtező sorozat végétől már a 2006-os és a 2007-es korosztály kerül fókuszba, itt olyan csapat kialakítása a cél, amely a következő sorozatban eséllyel indulhat az Európa-bajnoki részvétel kiharcolásáért” – nyilatkozta az új U21-es szövetségi edző.
Az U21-es válogatott a tavaly ősszel kezdődő Eb-selejtező sorozat első négy fordulójában három pontot szerzett, és jelenleg a negyedik helyen áll a csoportjában. A következő mérkőzéseit márciusban játssza a csapat: 26-án Izraelt fogadjuk felkészülési mérkőzésen, március 31-én pedig Ukrajnával játszunk hazai pályán Eb-selejtezőt.
Az U18-as válogatott irányítását Gerliczki Máté veszi át, aki korábban a Kisvárda NB I-es felnőtt csapatának a vezetőedzője is volt, azt megelőzően pedig a kisvárdai utánpótláscsapatok mellett szerzett edzői tapasztalatot.
