Site icon Fociclub

BL: Fede Valverde hármat lőtt a Manchester City védelmének, így magabiztos előnybe került a Real Madrid – videóval

Real Madrid's Federico Valverde celebrates scoring their side's third goal of the game and hat-trick during the UEFA Champions League round of sixteen, first leg match at the Bernabeu, Madrid. Picture date: Wednesday March 11, 2026. (Photo by Bradley Collyer/PA Images via Getty Images)

Real Madrid hazai pályán gázolt át a Manchester City csapatán, miután különösen az első félidőben voltak hatékonyak, amikor Federico Valverde mesterhármasával gyorsan eldöntötték a találkozó sorsát.

A mérkőzés elején a Manchester City próbálta irányítani a játékot, azonban a Real Madrid fokozatosan felvette a ritmust, és egyre veszélyesebbé vált az ellentámadásokból.

A 20. percben megszületett a vezető gól. Thibaut Courtois hosszú indításával Federico Valverde lépett ki ziccerben, higgadt cselekkel elfektette a kapust, majd a hálóba pöccintette a labdát. A madridiak ettől még nagyobb önbizalommal futballoztak, míg a City nehezen találta a fogást a hazai védekezésen.

A 27. percben megduplázta előnyét a Real Madrid. Egy gyors támadás végén ismét Federico Valverde kapta a labdát a tizenhatoson belül, és laposan a kapu jobb oldalába lőtt, ezzel már kétgólos előnyt szerezve csapatának.

A Manchester City igyekezett reagálni, több szögletet és támadást is vezetett, ám a madridi védelem stabil maradt, Courtois pedig több alkalommal is biztos kézzel avatkozott közbe. A félidő hajrájában újabb csapást vitt be a Real Madrid. A 42. percben Brahim Díaz passzolt Federico Valverdéhez, aki közelről a hálóba lőtt, így mesterhármassal zárta az első játékrészt.

A szünet után a Manchester City igyekezett felzárkózni, de a madridi védelem jól állta a sarat. A vendégek több lehetőséget is kidolgoztak, Nico O’Reilly lövését azonban Courtois bravúrral védte, Omar Marmoush kísérletét pedig szintén hárította a belga kapus. A másik oldalon Vinícius Júnior előtt is adódott esély, amikor a brazil támadó büntetőt lőhetett, de Gianluigi Donnarumma nagy vetődéssel kivédte a tizenegyest.

A Real Madrid így magabiztos előnnyel utazhat Manchesterbe a jövő heti visszavágó alkalmával.

Real Madrid – Manchester City 3-0 3-0
Helyszín: Santiago Bernabéu Stadion Madrid Vezette: Mariani M.
Gólszerzők: Valverde 20. 27. 42. ill.
Kiállítás:ill.

Real Madrid: Courtois – Alexander-Arnold (Carvajal, 83.), Rüdiger, Huijsen, F. Mendy (Fran García, a szünetben) – Valverde, Arda Güler (Camavinga, 70.), Tchouaméni, Pitarch (M. Ángel, 76.) – Brahim Díaz (Mastantuono, 76.), Vinícius Júnior

Manchester City: Donnarumma – Khusanov, R. Días, Guehi, O’Reilly – Rodri, Bernardo Silva (Cherki, 69.) – Savinho (T. Reijnders, a szünetben), Semenyo (Ait-Nouri, 69.), Doku – Haaland (Marmus, 83.)


Exit mobile version