Site icon Fociclub

MLS: bajnoki címet nyerne új csapatával a magyar támadó

CINCINNATI, OHIO - MARCH 08: Daniel Salloi #20 of Toronto FC celebrates following the team's victory in the MLS match between FC Cincinnati and Toronto FC at TQL Stadium on March 08, 2026 in Cincinnati, Ohio. (Photo by Chris Carter/MLS via Getty Images)

Ahogyan arról beszámoltunk, az egykori magyar válogatott szélső tíz év után elhagyta a Sporting Kansas City együttesét…

Sporting Kansas City-től a Toronto FC-hez igazoló Sallói Dániel az M4 Sportnak adott interjúban kitért korábbi csapatára is:

„A Kansas Cityt az otthonomnak tekintem, nehéz volt otthagynom, de új sportigazgató érkezett a télen, új irányba mozdult el a klub, és rajtam kívül is rengetegen váltottak. Az üzenetek alapján hiányzom majd az embereknek, ez jólesik. Valószínűleg tíz év alatt jó benyomást tettem mindenkire.”

A Toronto két vereséggel kezdte a bajnokságot, aztán – magyar idő szerint – hétfőn hajnalban a Cincinnati vendégeként 1–0-ra nyert, mégpedig éppen Sallói góljával.

„Csak három hete vagyok a klubnál, egyelőre barátkozom a csapattársakkal, de meghatározó játékos akarok lenni, szeretnék tíz gólt elérni, gólpasszokat adni és győztes mérkőzéseken pályára lépni” – részletezte, majd kiemelte, hogy elsődleges cél a rájátszásba kerülés, ami a tizenöt csapatos Keleti csoportból az első hét közé kerülve lehetséges, illetve a nyolcadik-kilencedik helyen pótselejtezővel.

Sallói mellett amerikai, brazil, chilei és kolumbiai játékossal is bővült a Toronto kerete a télen, talán a legismertebb közülük Joshua Sargent, aki az elmúlt öt idényben a Norwich Cityben futballozott, és valamivel több mint húszmillió dollárért került a kanadai együtteshez.

„Kansasban gyakran voltam csapatkapitány, itt viszont nem leszek, mert vezéregyéniségek vannak a keretben. Megpróbálom azonban segíteni a csapatot, mert a Torontónak vissza kell kerülnie arra a szintre, mint amikor Giovincóékkal bajnoki címet nyert” – utalt a korábbi Európa-bajnoki döntős olasz válogatott középpályás Sebastian Giovincóra, akivel a Toronto 2017-ben aranyérmes lett.

Szintén a keretet erősíti Henry Wingo, aki 2021 és 2024 között a Ferencvárosban szerepelt, és négyszer végzett az első helyen az NB I-ben a zöld-fehérekkel.

„Milyen kicsi a futballvilág, hogy összekerülsz egy játékossal, aki Magyarországon futballozott, mégpedig a Ferencvárosban, én meg az Újpestben, úgyhogy megvan a rivalizálás Torontóban is” – fogalmazott a támadó, aki juniorként a lila-fehéreknél nevelkedett, és 2015 őszén a klub felnőttcsapatában 12 bajnoki mérkőzésen az NB I-ben is játszott.

(Borítókép: Photo by Chris Carter/MLS via Getty Images)

Exit mobile version