A La Ligában köthet ki az Independiente alapembere – sajtóhír
Spanyol források szerint az Independiente argentin hátvédje a következő szezontól a spanyol bajnokságban (La Liga) folytathatja pályafutását…
Az ABC információi szerint a Real Betis közel áll ahhoz, hogy 10 millió eurós átigazolási díjért cserébe szerződtesse az Independiente védőjét, Kevin Lomónacót.
A 23 éves középhátvéd hazájában korábban a Lanús és a Platense együttesében szerepelt, majd 2022-ben került a brazil Red Bull Bragantinóhoz került. Lomónaco 20 meccsen azonban csak epizódszerephez jutott a Bragantinónál, ezért kölcsönadták őt a Tigréhez, ahol szintén nem találta meg a számításait. Ezt követően kötött ki a Rojónál, ahol hamar alapember lett belőle.
Lomónaco a 2024-es második bajnoki kiírásban 18 mérkőzésen két gólt szerzett, továbbá két kupameccsen is pályára lépett. Tavaly is állandó szereplője volt csapatának, az Apertura 16 fordulós alapszakaszában 15 meccsen szerepelt, majd a Clausurában ugyancsak 15 meccsen játszott, valamint csapata összes mérkőzésén szerepelt a Copa Sudamericanában. Lomónaco az aktuálisan futó kiírásban 11 meccsen 880 percet játszott mostanáig.
Az elmúlt két év alatt 75 tétmérkőzésen lépett pályára a Libertadores-kupa rekordbajnokának színeiben, ezalatt két-két találat és előkészítés fűződött a nevéhez.
Lomónaco annak idején szerepelt az argentin U17-es válogatottban, valamint tréningezhetett az U20-as nemzeti csapattal. A közelmúltban már Lionel Scaloni is meghívta őt a felnőtt válogatott összetartására.
További dél-amerikai, főleg argentin labdarúgással kapcsolatos folyamatos, naprakész hírekért kövesd rendszeresen a Futballtangó oldalt!
(Borítókép: Photo by Marcelo Endelli/Getty Images)