MLS: Ikszelt a Kansas, a Dallas, és a Los Angeles is – videóval

További mérkőzéseket is rendeztek még hajnalban a tengerentúli profiliga keretein belül. A nyugati éllovas Kansas ezúttal csak ikszelt, ahogy a Dallas, valamint a Los Angeles is, míg a Portland kikapott!

IMG_20170618_105136

A sötétmezes Kansas számára belefért a döntetlen, még így is éllovas nyugaton a Sporting (forrás: twitter.com/MLS)

A San José Earthquakes – Sporting Kansas City találkozó gól nélkül ért véget. Mutatók alapján a Kansas volt jobb, de hiába, ezúttal a nyugati éllovas nem tudott nyerni. A vendégeknél a klub magyarja, Sallói Dániel most nem jutott szerephez.

San José Earthquakes – Sporting Kansas City • 0-0
Helyszín: Avaya Stadion – 18.000 néző

Kisebb meglepetésre a 2015-ös bajnok Portland Timbers – amely nyugaton a harmadik -, az azonos Konferencián belül csak utolsó előtti Colorado Rapids otthonában kapott ki! Hiába vezetett tehát az első félidőben a Timbers, a fordulás után jött az egyenlítés, majd a hajrában a győzelem is meglett hazai részről.

Colorado Rapids – Portland Timbers • 2-1 (0-1)
Helyszín: Dick’s Sporting Goods Park – 15.461 néző
Gólszerzők: Badji (51.), Gordon (89.), ill. Blanco (18.)

A Real Salt Lake nagyon lefocizta a vendégségbe érkező újonc Minnesota United csapatát! Igaz, a vége csak 1-0 lett, de 29 lövést eresztett meg a hazai gárda, melyből 9 ment kapura, a vendégek pedig csak egyszer találták kaput a meccs alatt! A kötelező hozták a hazaiak, viszont csak a hajrára jött össze a győzelem, ugyanis Movsisyan 84. percben szerzett találata döntött. Ennek ellenére egyik csapat sem áll túl jól – a győztes Real Salt Lake nyugaton a 9., míg ugyanitt 11., vagyis utolsó a Minnesota United.

Real Salt Lake – Minnesota United • 1-0 (0-0)
Helyszín: Rio Tinto Stadion – 19.256 néző
Gólszerzők: Movsisyan (84.), ill.

IMG_20170618_105240

Vancouverben sem jutottak dűlőre a felek (forrás: twitter.com/MLS)

A tavalyi alapszakasz győztese, vagyis az FC Dallas is pályára lépett, méghozzá Kanadában, a Vancouver Whitecaps otthonában. Az első félidő nem hozott gólokat, a másodikban viszont kettő is esett. Kevéssel a fordulás után még Urruti révén a Dallas vezetett, ám két kaput találó lövéséből egy bement a meccsen a Whitecaps részéről, így Techera 74. percben szerzett góljával alakult ki az 1-1-es végeredmény. Mezőnyben kiegyenlített volt a bajnoki, támadások terén viszont a dallasi klub volt a jobb. Pontszerzése után a Vancouver már a Dallas nyakán – a kanadai klub 20 ponttal ötödik nyugaton, míg a texasi együttes 24 pontot gyűjtve eddig a negyedik ugyanott.

Vancouver Whitecaps – FC Dallas • 1-1 (0-0)
Helyszín: BC Place – 22.120 néző
Gólszerzők: Techera (74.), ill. Urruti (52.)

Magyar idő szerint ma késő hajnalban, már-már kora reggel került sor az egyik nyugati rangadóra, vagyis a Los Angeles Galaxy – Houston Dynamo összecsapásra. Az első félidőben aktívabbak voltak a vendégek, mégis a hazaiknak elég volt egy kapura tartó lövés is, hogy gólt szerezzenek, ez pedig az egyenlítéshez volt elég a szünetre fordulva, egy 1-1 volt tehát az első játékrészben az eredmény. Majd jött viszonylag két kései gól. A 74. minutumban újból a Houston került előnybe, Elis találata után pedig már úgy érezhette a meccs végén a Dynamo csapata, hogy meglesz a három pont. Ám nem így lett, hiszen a hosszabbításban Alessandrini révén kialakult a 2-2-es végeredmény! Az egész meccsen összesen 7 kaput eltaláló lövésből (3-4) jött össze a 2-2 találat. A Houston ezzel továbbra a második a Nyugati Főcsoportban, azonban ugyanúgy 24 ponttal áll, mint a mögötte lévő Portland, és az FC Dallas! A Los Angeles-i gárda pedig jelenleg csupán a 7. ugyanebben a főcsoportban.

Los Angeles Galaxy – Houston Dynamo • 2-2 (1-1)
Helyszín: StubHub Center – 25.667 néző
Gólszerzők: Boateng (35.) Alessandrini (90+4.), ill. Manotas (22.), Elis (74.)