FA-kupa: trófeával zárja első szezonját Arteta az Arsenal kispadján – videóval

A Chelsea a bajnokságban elért negyedik helyezésével kivívta a Bajnokok Ligája-indulás jogát, míg az Arsenal csupán a nyolcadik helyen végzett, így Lacazették az Európa-liga-indulásért küzdöttek a Wembley-ben.

A Chelsea remekül kezdte a meccset, a 4. percben Martíneznek kellett nagyot hárítania, azonban egy perccel később már ő sem tudott segíteni az Arsenalon, egy szép támadás végén Pulisic volt eredményes (0-1). Az első játékrész második felében változott a játék képe, az egészségügyi szünet után rendezték soraikat az “Ágyúsok”. A 25. percben Pépé lőtt egy bombagólt, melyet les miatt érvénytelenítettek. Egy perccel később Aubameyang kapott remek labdát, akit Azpilicueta buktatott a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett végezte el magabiztosan, ezzel egyenlített az Arsenal a 28. percben (1-1). A második félidőt is jobban kezdték a “Kékek”, de nem tudták feltörni az Arsenal védelmét. A 67. percben ismét Aubameyang villant, remekül emelte át a labdát Caballero fölött (2-1). A 73. percben Kovacic kapta meg a második sárga lapját is, így emberhátrányba került a Chelsea, amely ezután is küzdött, de Pedroék nem tudtak egyenlíteni, így az Arsenal megnyerte története 14. FA-kupáját, egy olyan szezon végén, amelyben három edző is ült az “Ágyúsok” kispadján.