Bundesliga: harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban a Bayern – videóval

Remekül zárta 2021-et a Bayern München, zsinórban hét győzelmet arattak a bajorok az óévben, ám az újév első meccsén legyőzte őket a Mönchengladbach és a koronavírus-járvány

(Photo by Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images)

A Bayern München kezdte jobban a találkozót, a 13. percben Lewandowski lövését védte Sommer. A 18. minutumban már tehetetlen volt a svájci kapus, Lewandowski talált be Müller előkészítése után (1-0). A kapott gól után magára talált a Mönchengladbach, a 27. percben Neuhaus lőtt be egy kipattanót (1-1). Sőt, a 31. percben a vezetést is megszerezték a vendégek, Lainer fejelt Ulreich kapujába (1-2). A 45. percben tovább növelhette volna az előnyét a Borussia, de Embolo bombáját védte Ulreich. A hajrában a bajorok előtt is adódott két helyzet, előbb Lewandowski találta el a kapufát, majd Müller lövését blokkolták. A második játékrészt is a hazaiak kezdték aktívabban, Musiala lövését védte Sommer. Ezután három helyzetet is kialakított a Bayern, Müller veszélyeztetett kétszer, majd Lewandowski találta el a lécet. A hajrára ismét felélénkült a Mönchengladbach, a 84. percben Plea lövését blokkolták a müncheni védők. A hajrában is igyekezett a Bayern – amelyben több fiatal is lehetőséget kapott – , ám nem tudott egyenlíteni, így a Mönchengladbach elvitte a három pontot az Allianz Arénából.

Bayern München – Borussia Mönchengladbach 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Lewandowski (18.), ill. Neuhaus (27.), Lainer (31.)