PL: az RB Leipzig tehetségére csapna le a Chelsea! – sajtóhír
A legfrissebb sajtóhírek szerint az angol bajnokságban (Premier League) szereplő Chelsea együttese szerződtetné az RB Leipzigtől Assan Ouédraogót.
Egyre több sztárcsapat figyel fel az RB Leipzig újdonsült tehetségére, Assan Ouédraogora. A hírek szerint ebbe a sorba most a Chelsea gárdája is belépett.
A német labdarúgó játékjogát 2024 nyarán szerezte meg a lipcsei alakulat a Schalkétól 10 millió euró ellenében. A fiatal tehetség első szezonja pocsékul alakult új csapatánál, mivel több komoly sérülés is hátráltatta, így 5 mérkőzésen mindössze 70 perc erejéig tudott a pályán lenni.
Ouédraogo viszont a mostani szezonban már megvillantotta tehetségét, az eddigi 12 találkozón ugyanis 561 perc alatt 7 gólban vállalt szerepet 3 találat és 4 előkészítés formájában. A középpályás kiváló formájának köszönhetően behívót kapott a német válogatottba is, ahol debütálása során rögtön gólt szerzett Szlovákia ellen.
A források alapján a több poszton is bevethető 19 éves labdarúgó kegyeiért a Chelsea mellett a Manchester United együttese is harcba fog szállni, így komoly licitháború alakulhat majd ki a két topcsapat között a Leipzig játékosáért.
Assan Ouédraogót a szerződése 2029 nyaráig köti jelenlegi csapatához. Piaci értékét 10 millió euróra teszi a transfermarkt.
🚨🆕 Premier League sides are crazy about Assan #Ouedraogo ahead of next summer.
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) November 24, 2025
Manchester United and Chelsea are already scouting him. #MUFC #CFC
The 19 y/o top central midfielder has three goals and three assists for RB Leipzig in the Bundesliga, is under contract until 2029… pic.twitter.com/2aRkswOVyH
Borítókép: (Photo by Boris Streubel/Getty Images)