Megszelídítették a Tigrist

Valencia-Atletico Madrid 2-0 (1-0)

Elveszítette veretlenségét a spanyol bajnokságban az Atletico Madrid csapata, miután 2-0 –ás vereséget szenvedett a házigazda Valenciától. Az első negyedórában a vendégek veszélyeztettek előbb Falcao, majd a török Turan révén. A kolumbiai csatár ápolásra is szorult, homlokán szakadt fel a bőr, piros kendőben tért vissza a pályára. A huszadik percben némileg váratlanul szerezte meg a vezetést a Valencia, Soldado gyönyörű kapáslövéséből. A félidő lefújásáig nem született újabb találat, a vendégek újfent Turan, míg a Valencia Rami által jutottak el helyzetig. A második játékrészben nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében a Matracosok, de képtelenek voltak a kapuba juttatni a játékszert. Egyes időszakokban a saját térfelükre szegezték a fehér mezeseket, akik néhány kontrával próbálkoztak. A mérkőzés a lefújást megelőzően rugdalózásba ment át, az utolsó percekben 5 sárga, és egy piros lapot osztott ki a játékvezető. A kitámadó Atletico ellen a hazaiak Valdez 94. percben lőtt góljával tették biztossá sikerüket, és fektették két vállra az eddig remeklő madridiakat. Ezúttal nem folytatódott Falcao Pazar sorozata sem, a csatár nem tudott gólt lőni, így megszakadt remek sorozata.

Gólszerzők: Soldado (20.) Valdez (94.)

Szerző: Hidegh Gergely Béla