Hozta a kötelezőt az Atletico, de elég lesz e a kétgólos előny?

A Betis látogatott Madridba a Spanyol kupában, a legjobb négy közé jutás a tét, itt már nagyon odafigyelnek a csapatok a saját kapujukra. Ebben a párharcban egyik csapat sem a védekezésről híres, úgyhogy izgalmasnak ígérkezik mindkét összecsapás.

Az Atletico Madrid legutóbbi 15 hazai mérkőzéséből 4 alkalommal győzött, 6 végződött döntetlenre, míg Betis csapata 5 alkalommal diadalmaskodott. A gólkülönbség 18-15 Betis csapatának javára. A statisztikát tekintve nem, de a jelenlegi erősorrendet nézve a hazaiak a párharc esélyesei. Ezen a mérkőzésen a vendéglátók a kéttámadós szerkezet mellett döntöttek, rögtön magukhoz is ragadták a kezdeményezést, támadólag léptek föl az első perctől. Ennek a tizenegyedik percben meg is lett az eredménye, Raul Garcia előkészítése után a „madridi gólgyár” Falcao fejelt a kapuba (1:0). Újabb 11 perc elteltével Filipe góljával már 2:0 állt az eredményjelzőn. A második félidő 71. percében kényszerű cserére kényszerült Diego Simeone, Juanfran lesérült Cata Diazt küldte a helyére. A mérkőzésnek ebben a szakaszában mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, gól azonban nem született. A három perc hosszabítást követően Alberto Undiano Mallenco játékvezető lefújta a találkozót, meggyőző volt a győztes csapat játéka, de nem dőlhetnek hátra, mert Sevillában nehéz 90. perc is várhat rájuk.

Atletico Madrid – Betis 2:0 gólszerzők: Falcao, Filipe