La Liga: Simán nyert a Bilbao – eredmények, tabella

Az Athletic Bilbao sima 3-0-ás sikert aratott hazai környezetben a Malaga ellen, a spanyol bajnokság 33. fordulójának zárómérkőzésén.

marca.com

A hazaik kezdték jobban a mérkőzést és a 4. percben Aduriz fejes góljával egy szöglet után meg is szerezték a vezetést, 1-0! Továbbra is a Bilbao tartotta kézben a mérkőzést, de gól az első félidőben már nem esett.  A második játékrészt szintén góllal nyitotta a Bilbao, de most sokkal gyorsabban betaláltak, mert most mindössze 38 másodperc kellett hozzá. A házi góllövő lista vezetője Aduriz volt eredményes egy gyönyörű kontra végén, ezzel 2-0! A 3. gól is egy szöglet után esett. A védők nem tudtak rendesen felszabadítani és Ander Herrera lőtt kapásból jó 18 méterről, igaz erőtlenül és középre, de a vendégek kapusa Willy Caballero bevédte azt, így ki is alakult a 3-0-ás végeredmény a 62. percben. A csapatok ezután már csak a végső sípszót várták.