MK: Több meccsen is kiszakadt a gólzsák

A Ferencváros, a KTE, valamint a Nyíregyháza is nyolcat vágott idegenben a Magyar Kupa első körében, ráadásul mind a három mérkőzésen volt triplázó. A Vidi is 7 gólig jutott, viszont meglepetésre kiesett a Pápa.

Forrás: fradi.hu

A Sport TV a Hévíz – Ferencváros találkozót közvetítette, ahol a vendégként szereplő zöld-fehérek 8-0-val intézték el a hazai csapatot. A Fradi már a szünetben eljutott fél tucat gólig, a mérkőzésen triplázó Lauth 2 gólt szerzett az első 45. percben, rajta kívül Havojic talált be kétszer, illetve Bödéé volt a meccs gólja, aki kiszorított helyzetből gyönyörűen emelt át a kapus felett.

Hévíz – Ferencváros: 0-8 ((Lauth 3, Havojic 2, Kukuruzovic, Böde, Csillus Á.)

Gólzáporos mérkőzések:
Dorogi FC (III.)–Haladás 1–4 (Fürjes, ill. Gaál B. 2, Németh M., Zamostny)
Szászvári SE (megyei I.)–PMFC 0–3 (Lantos, Pölöskey, Fröhlich)
Szekszárd (III.)–DVSC-Teva 0–3 (Seydi 2, Brkovics)
Nyíradony (megyei I.)–Kecskeméti TE 0–8 (Novák 3, Tóth – öngól, Pilipovics, Botka, Eninful, Balázs Zs.,)
Budaörs (III.)–Újpest 1–3 (Laczkovich, ill. Mboma, Serwy, Sztaniszavljevics)
Testvériség SE (megyei I.)–Videoton 0–7 (Feczesin 2, Oliveira, Álvarez, Sakla, Caneira, Vallejos)
Kalocsa (megyei I.)–Nyíregyháza 0–8 (Pekár 3, Sándor I. 2, Pákolicz 2, Lázár)

A Honvéd a megye 1-ben szereplő Csorna otthonában Prosser duplájával győzött, a forduló meglepetése a másodosztályban szereplő Soroksár továbbjutása volt, amely otthon az NB1-ben szereplő Pápát győzte le 2-0-ra Lovrencsics B., illetve Tóbiás góljainak köszönhetően.