La Liga:Az éj leple alatt született döntetlen

A szombati nap későesti mérkőzésén az Espanol látogatott az Almeria otthonába.

Jó iramban kezdtek a csapatok. A sok futás és a helyzetek viszont nem eredményeztek gólt. Nagyjából kiegyenlített játék zajlott, egészen a 33. percig, amikor Arbilla megkapta második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. Csapata az Espanol innentől meglehetősen nehéz helyzetben volt. Az Almeria nem tudott akkora mezőnyfölényt kialakítani ami elég lett volna az előnyszerzéshez, így rúgott gól nélkül mentek pihenőre a csapatok. Az 52. percben az Espanol próbálkozott egy szöglettel, ám az Almeria lekontrázta őket. Edgar indult meg óriási tempóban a bal oldalon, a tizenhatoson belül betört középre a visszafutó védők között akik nem tudták szerelni, majd továbbította a játékszert Sorianohoz aki belőtte azt a kapuba. 1-0. Az 59. percben a hazai pálya úgy érezte hogy itt most ez az eredmény jó is lesz, így a stadion egyik felében a reflektorok kialudtak. Egy darabig állt a játék, hiszen sötétben problémás lett volna tovább játszani. Kis kényszerpihenő után tehát labdaejtéssel folytatódott a játék. A fennmaradó időben leginkább az Almeria próbálkozott. Az Espanol nem bírta eltüntetni az emberhátrányt, ám meglepetésre a 12 perces hosszabbítás 13. percében Sergio Garcia betalált, megmentve egy pontot csapatának az Almeria otthonában.

Almeria – Espanol 1-0