BL: Elkényelmesedő Arsenal, magabiztos Dortmund

Hiába a háromgólos előny Londonban, az Arsenal végül csak egy pontot szerzett, míg a Dortmund végül bedarálta a Galatasarayt.

Joggal örült az Anderlecht Londonban. – fotó: ufea.com

Arsenal – Anderlecht

Több hiányzója is volt az Ágyúsoknak a mérkőzés előtt, hiszen Wilshere és Özil sem volt bevethető, Walcott pedig hosszú sérülése után ezúttal is csak a kispadon kezdett. A másik oldalon továbbra is a fiatalokban bíznak. Maga a mérkőzés folyamatos eső közepette zajlott, és bár a hazaiak igyekeztek nyomást gyakorolni a belgákra, sokáig csak lövésekig jutottak a piros-fehérek. Wenger nem keverte meg a lapokat, így ismételten kihagyta Podolskit, aki helyett ezúttal is Welbeck kapott lehetőséget, míg Alexis Sánchez ismét amolyan árnyékékként futballozott. Nem kezdte rosszul a meccset az Arsenal, ám a védekezés ezúttal majdnem korán összehozott egy gólt, de Praet lövésébe bele tudtak lépni. Előtte Gibbs adott középre, pechjére azonban Sánchez mögé ment a labda. A chilei ezen az összecsapáson is igazolta, megfelelő befektetés, rendre labdaközelben, megjátszható volt. Hogy mi történt az angolokkal jó kérdés, mert időnként remek összjátékkal jutottak el Proto kapujának előterébe, ennek ellenére nem sok mindent tudtak kezdeni mezőnyfölényükkel, mígnem éppen a chilei vezér révén teremtettek nagy helyzetet, ám Sánchez lövése a kapufáról kifelé pattant. Majd egy kérdőjeles tizenegyeshez jutottak Wenger tanítványai. Mbemba esett el Welbeckkel, előbbit látta szabálytalannak a játékvezető, a megítélt büntetőt Arteta panenkásan emelte a kapu közepébe. Nem sokkal később maga a chilei is feliratkozott, miután egy szabadrúgása még lepattant a sorfalról, az ismétlést viszont Proto keze mellett a hálóba vágta. Praet helyzete után még Kljestan is kihagyott egy ziccert, éles szögből leadott lövését Szczesnynek kellett szögletre mentenie. A két bekapott gól nem szegte kedvét a brüsszelieknek, akik igyekeztek beszorítani a hazaiakat, ami időnként sikerült is – leszámítva Welbeck lehetőségét, melyet Protonak kellett kipiszkálnia a jobb alsó elől. Főleg a szünet után. Pedig egy szép támadás végén parádé góllal növelte háromra a hazai előnyt Oxlade-Chamberlain. Ekkor már úgy tűnt, az Arsenal sima győzelmet arat, de az Anderlecht máshogy gondolta, és egy eléggé egyértelmű lesgóllal szépítettek a belgák. Vanden Borre minimum méteres lesen állt, amikor Kawaya bepasszolta neki a labdát. Ekkor még mindig nem szólt a vészcsengő, pedig kellett volna. Három ízben is nagy ziccert akadályoztak meg az egyre nagyobb nyomást kifejtő belgák elől mentve Mertesackerék. Előbb a német világbajnok lépett bele egy veszélyes bal oldali beadásba, majd Chambers mentett nagyot, illetve egy ízben Szczesny volt a végállomás. Hogy miféle sportágra váltott át Monreal és Mitrovic, nem tudjuk, tény, hogy mindkét játékos elesett, és a játékvezető ekkor az Arsenal spanyolja ellen fújt be egy büntetőt, melyet Vanden Borre higgadtan gurított a kapuba. Még ez sem volt elég Wengeréknek, hogy magukhoz térjenek, és újra üzemi hőmérsékleten kezdjenek pörögni. Acheampong lécre lőtt labdája is intő jel lehetett volna pedig, hogy ebből sem okultak a londoniak, a végén Mitrovic használta ki, és Najar beadását fejelte szép mozdulattal a kapu bal oldalába. Nehéz mit mondani egy ilyen feltámadásra, amelyben azért a játékvezető is benne volt, de egy kimondottan nagy célokat, merész álmokat dédelgető csapattól luxus huszonöt percnyi „alvás”. Ezzel a csoportelsőség lehetősége elszállt, de a továbbjutás esélye megvan, bár matematikailag még előzhet az Anderlecht, igaz az hatalmas szenzáció lenne.

Arsenal – Anderlecht 3-3 (2-0)
Emirates stadion, 50.000 néző, vezette: Clément Turpin
Arsenal: Szczesny – Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs – Arteta (Flamini, 62.) – Oxlade-Chamberlain (Rosicky, 82.), Alexis, Ramsey, Cazorla – Welbeck (Podolski, 82.)
Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba (Dendoncker, 53.), Deschacht, Acheampong – Kljestan, Tielemans – Najar, Praet, Conte (Kayawa, a szünetben) – Gohi Bi (A. Mitrovic, 62.9
g.: Arteta (25., 11-esből), Alexis (28.), Oxlade-Chamberlain (58.) ill.: Vanden Borre (61., 73., a második 11-esből), A. Mitrovic (90.)
s.: Monreal (72.) ill.: Kljestan (87.), A. Mitrovic (89.), Vanden Borre (90+3.)

Dortmund – Galatasaray

Jürgen Kloppék a BL-ben feledtetik bajnoki botladozásukat. Nyolcaddöntősök. – fotó: uefa.com

A hazai pontvadászat botladozásának felejtetésére kiváló terep a Bajnokok Ligája, legalábbis a dortmundiak szerint, mert ami nem megy a német bajnokságban, az a BL-ben meglepő módon sikerül Klopp legénységének. A csoportkör negyedik fordulójában negyedik sikerét aratta a Ruhr-vidéki együttes ezúttal is elképesztő magabiztossággal lépett túl a Galatasaray csapatán. Pedig az első játékrészben nem sok jel utalt arra, hogy ennyire eredményes lesz a Galata elleni találkozó. Ugyan a félidő hajrájára fordulva Reus megszerezte a vezetést, ám emellett több nagy ziccert is kihagytak, míg a törököknek a kisebb lehetőségek ellenére nagyobb helyzetük nem akadt. Huszonöt percet kellett várni az első veszélyes dortmundi lehetőségre, ekkor sokratis fejelt a lécre szöglet után. Nem sokra rá az örmény Mhkitaryan ívelését Kagawa fejelte alig mellé, majd Subotic lövése kerülte el centikkel Muslera kapuját. A második félidőt is góllal kezdték a sárga-feketék, Sokratis értékesített egy kipattanót, majd a hetvenedik percben szépített a török brigád, Sneijder szögletét Balta bólintotta a hazaiak hálójába, aki azt gondolta, szorossá válhat az összecsapás, nagyot tévedett, mert a BVB fokozta a nyomást, aminek négy perccel később Immobile révén meg is lett az eredménye, az olasz csatár találatával végleg pont került a lényegi dolgok végére. Az már csak hab volt a tortán, hogy a hajrában Semih Kaya öngóljával kialakult a végeredmény. Összességében érdekes kontrasztot mutat a németek teljesítménye: a Bajnokok Ligájában menetel, mindössze egy gólt kapva és tizenhármat lőve már továbbjutottak, a bajnokságban viszont a kiesőhelyek közeléből (13.) várja a folytatást Jürgen Klopp csapata.

Dortmund – Galatasaray 4-1 (1-0)
Signal Iduna park, 55.000 néző, vezette: Pavel Kralovec
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Sokratis, Durm – S. Bender (A. Ramos, 84.), Kehl – Mkhitaryan, Kagawa (Gündogan, 63.), Reus (Immobile, 71.) – Aubameyang
Galatasaray: Muslera – Balta, Chedjou, Kaya, Camdal – F. Melo – H. Altintop (Öztekin, 82.), Dzemaili, Selçuk Inan – Umuţ Bulut (Yilmaz, 85.), Sneijder
g.: Reus (39.), Sokratis (56.), Immobile (74.), S. Kaya (85., öngól) ill.: Balta (70.)
s.: S. Inan (45+2.), Balta (64.), Dzemaili (90+2.)

Az állás:
1. Dortmund 12 p. (13-1), 2. Arsenal 7 p. (9-7), 3. Anderlecht 2 p. (5-9), 4. Galatasaray 1 p. (3-13)

Fogadj és nyerj milliókat kedvenc bajnokságaiddal a Tippmixpro Nyerő 5-ösben!