La Liga: Győzelmével elmozdult a kieső helyről az Elche – eredmények, tabella

A Spanyol bajnokság 22. fordulójának zárómérkőzésén a sereghajtó Elche 2-0-ra legyőzte a gyengén muzsikáló Rayo Vallecanót.

Kiállítva: R. Baena (76′) – Rayo

Az Elche nagyon nehéz helyzetben volt és csakis a győzelem volt elfogadható a számukra, de a Rayonál is ez volt a cél, hiszen négy pontra voltak a kiesőhelytől, ami meg is maradt. A hazaiak viszont ezzel a három ponttal sereghajtóból hirtelen bennmaradást érő helyen találták magukat. Az első találat a 21. percben esett, egy kipattanó után 25 méterről órási gólt lő D. Suárez, ezzel 1-0! A 76. percben pedig Baena második sárgája után mehetett zuhanyozni, így még jobban rontva csapata esélyeit. A 82. percben pedig Rodrigues el is dönti a három pont sorsát. Egy szép támadás végén talál a kapuba a támadó, 2-0! Az Elche ezzel utolsó 5 meccséből 3-at megnyert, ezzel óriásit előrehaladva a bennmaradásért.