A Ferencváros a vártnál simábban, 3:0-ra győzött a Győri ETO ellen.

Hajnal góllal mutatkozott be hazai pályán

FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos, Ramirez – Varga (Lauth 86.), Gera (Gera 82.), Somalia, Hajnal (Cukic 78.), Lamah – Böde Vezetőedző: Thomas Doll
Győr: Pogacsics – Brdarovski, Lipták, Lang, Ibanez – Priso (Strestik 54.), Bucsa (78.), Windecker – Koltai, Priskin, Pátkai (Trajkovic 54.) Vezetőedző: Miriuta Vasile
Gólszerzők: Lamah (47.) Hajnal (60.) Varga (83.) ill. –
Sárga lap: Nalepa (32.) Mateos (55.) Gera (68.)ill. Bucsa (22.) Ibanez (48.) Lipták (71.)
Kiállítva: Mateos (90.) ill. –

Szép napsütéses időben kezdett a két csapat, talán ez álmosította el őket annyira, hogy egy sorfalba vágott Mateos szabadrúgáson kívül nem sok minden történt az első 15-20percben. Az ETO „leparkolta a buszt” és kontrákra játszott – kevés sikerrel-, de a Fradi se találta az ellenszerét a szervezett védekezésnek. A félidő derekán egy Hajnal szöglet után Pogacsics rosszul mozdult ki, a kapuba tartó labdát Windecker fejelte ki. Nagy küzdelem zajlott a pályán, jó pár pofonnal tarkítva, az egyik ilyen után Somalia egy turbánnal gazdagodott. Egyre jobban nyomott a Ferencváros, a félidő végén sikerült is kiugratnia Gerának Bödét, aki azonban Pogacsicsba lőtte a ziccerét, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.
A második játékrész álomszerűen kezdődött a fővárosiaknak, akiknek két percet sem kellett várni a vezető gólra. Ramirez lógott meg a bal szélen, beadását Lang Lamah elé vétette, aki a kapuba kotorta a labdát Pogacsics közreműködésével (1:0). Cserékkel próbált frissíteni Miriuta, de újabb gólt a Fradi szerzett. Az ETO kapusa először még védett egy nagyot Hajnal szabadrúgásánál, de nem sokkal később már tehetetlen volt ellene. A hazatérő középpályás szép góljával duplázta az előnyt (2:0). Az FTC uralta a meccset, a győri támadók nem sok „sót ettek meg”. A találkozó végleg a 83.percben dőlt el, amikor Ramirez beadását a Győrből a Fradiba igazoló Varga Roland fejelte be (3:0). A meccs végére még maradt egy Mateos piros lap, de ez a végeredményen már nem változtatott. Magabiztos játékkal tartotta otthon a pontokat Thomas Doll együttese.