Ligakupa: Kiütéses Fradi siker

A Ligakupa küzdelmei a negyeddöntőkkel folytatódtak. A Fradi kitömte az SZTK-t, de előnybe került a Honvéd és az MTK is.

Hétszer örülhettek a zöld-fehérek

FTC – Szigetszentmiklós 7:1 (5:0)

Helyszín: Üllői út, Groupama Aréna
Vezette: Nazsa
FTC: Jova – Dilaver (Nalepa a szünetben), Batik, Pavlovic (Mateos a szünetben), Bönig – Gyömbér (Varga 65.), Kukuruzovic – Nagy Dániel, Busai (Cukic 65.), Ugrai – Lauth (Böde a szünetben) Vezetőedző: Thomas Doll
Szigetszentmiklós: Sánta – Puskás, Tóth, Vágó, Benkő-Bíró (Pollák a szünetben) – Barna (Kornis a szünetben), Domokos (Benkő 68.), – Jasarevic (Sipos 68.), Hevesi-Tóth, Kollega – Szabó (Szini 76.) Vezetőedző: Székely Tibor
Gólszerzők: Ugrai (5.), Busai (10., 43., 46.), Lauth (15., 27.) Kukuruzovic (64. 11-esből) ill. Benkő (90.)
Sárga lap: Busai (34.) Nalepa (57.) Cukic (82.) ill. Tóth (63.)
Kiállítva: – ill. –

A Ferencváros messze nem a bajnokikon látható csapattal állt ki erre a mérkőzésre, ám tartalékosnak így sem volt nevezhető az összeállítás. Hogy a pályára lépőkben mennyire dolgozott a bizonyítási vágy, azt jól mutatja, hogy már az első játékrészben sikerült öt gólt berámolni a keveset mutató vendégek kapujába. A gólok sorát Ugrai nyitotta, majd Busai – és Lauth is kétszer-kétszer mattolta az egyébként jól védő Sántát, aki nagyban hozzájárult, hogy “csak” öt volt közte a szünetben.
A szünet után sem lassított a Fradi, rögtön az első percben Busai góljával a csapat már hat-, ő maga pedig mesterhármasnál járt. A félidő derekán Kukuruzovic is betalált bünetetőből, ám a szigetszentmiklósiaknak is sikerült megszerezniük a becsületgóljukat Benkő révén, azonban nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy kijelentsük, a továbbjutás az első mérkőzésen eldőlt.

Budapest Honvéd – Nyíregyháza 3:0 (1:0)
Helyszín: Bozsik Stadion
Vezette: Solymosi
Budapest Honvéd: Horváth – Erdős, Ignjatovic, Marku, Gazdag – Csábi (Lőrinczy 62.), Jesus (Palacios 81.), Vécsei (Szabados 88.), Czár – Izazola (Ihrig-Farkas 58.), Kone (Prosser 68.) Vezetőedző: Marco Rossi
Nyíregyháza: Hrabina – Rubus, Szokol, Ivanovs, Dartsimelia (Ovsijenko 52.) – Törtei, Rezes, Arziani, Karacs (Vámos 12.- Vámos helyett Kostic 64.), Koller – Zofcak (Bosnjak a szünetben) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerzők: Jesus (45+10., 71. 11-esből, 80.) ill. –
Sárga lap: – ill. –
Kiállítva: – ill. Hrabina (49.)

Egy sajnálatos sérüléssel kezdődött a találkozó. A nyíregyházi Karacs Péter a 2.percben lent maradt a gyepen, kiment a könyöke és mentővel kellett kórházba szállítani. Ezért egy bő tíz percet állt a játék. A folytatásban a Honvéd játszott fölényben, ám ez helyzetekben nem nyilvánult meg, majd a hosszabbítás utolsó percében (45+10!!!) Jesus Meza középre tekert szabadrúgásába nem ért bele senki, ami így lett jó a kispestiek szemszögéből, hiszen ezzel a találattal vezettek félidőben (1:0).
A szünet után szinte rögtön megfogyatkoztak a vendégek. A kapus Hrabina buktatta a ziccerben kilépő Konét, villant is a piros. A kiállítást főleg Dartsimelia bánta, akinek a helyére érkezett a cserekapus Ovsijenko, aki rögtön megfogta a szabálytalanságért megítélt-, és Vécsei által elvégzett büntetőt. A 70.percben újabb 11-est harcoltak ki a hazaiak, melyet az első gól szerzője, Jesus Meza értékesített.  A csatár gondoskodott arról is, hogy ne csak a ferencvárosi Busai nevéhez fűződjön a játéknap egyetlen mesterhármasa, így ő is behúzta a harmadik strigulát a 80.minutumban. A végére maradt még egy Honvéd kapufa, de az eredmény már nem változott, Marco Rossi fiai megnyugtató előnnyel várhatják a nyírségi visszavágót.

Pécs – MTK 0:1 (0:0)
Helyszín: PMFC Stadion, Pécs
Vezette: Berke
Pécs: Helesfay – Molnár (Czibolya 72.), Ojdanic, Romic (Horvát 12.), Tadejevic (Pejakovic 63.)- Pávkovics, Heffler, Frank, Kővári, Rácz (Linka 39.) – Fröhlich (Takács 75.) Vezetőedző: Robert Jarni
MTK: Groppioni – Bese, Baki, Thiam, Vadnai (Talabér a szünetben) – Halmai (Schrammel a szünetben), Hajdú, Cseke – Horváth (Nagy a szünetben), Torghelle (Hujber 54.), Sergio Vezetőedző: Garami József
Gólszerzők: Sergio (69.)

Érdekes jelenettel indult a találkozó, mert a hazaiak kapusa egy hazaadást megfogott, így az MTK tíz méterről lőhetett közvetett szabadrúgást, ám ebből nem lett különösebb veszély. Az első nagy lehetőség a pécsi Frank előtt adódott, akinek a lövése a bal kapufáról pattant ki. Nem sokkal később Fröhlich rúgott ziccerben luftot. A hazaiak már az első félidőben két kényszerű cserére voltak hivatva sérülés miatt, ahol az eredmény gólnélküli döntetlen volt.
Szünetben Garami mester rákontrázott a két pécsi cserére, három MTK-s változtatással. Hogy ennek volt-e köszönhető, hogy aktívabban játszottak a kék-fehérek a második játékrészben, vagy kaptak egy kis “fejmosást” szünetben azt nem tudni, mindenesetre vendég helyzetekkel kezdődött a félidő, aminek az eredménye a 69.percben érkezett el. A Hajdú ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt 11-est Sergio Helesfayba lőtte, ám a kipattanónál már nem hibázott (0:1). Majdnem sikerült megduplázni az előnyt, de Schrammel helyzeténél résen volt a pécsi kapus, így a vége maradt a minimális MTK előny.