BL: Vidal volt a Juve nyerőembere – videóval

A nyolcaddöntőben a Borussia Dortmundot búcsúztató Juventus a legjobb nyolc között az odavágón az AS Monaco csapatát fogadta Torinóban. A vendégek sem kis csapatot ejtettek ki a 16 között, hiszen a hercegségbeliek az Arsenalt akadályozták meg a továbbjutásban.

Vidal lába nem remegett meg, könyörtelenül bevágta a büntetőt (forrás: kicker.de)

Sárga lap: Carvalho (55′)

Juventus: Buffon – Evra, Chiellini, Bonucci, Lichsteiner – Marchisio, Pirlo (Barzagli 74′), Vidal – Pereyra (Sturaro 87′) – Morata (Matri 83′), Tevez
Vezetőedző: Massimiliano Allegri (ITA)

AS Monaco: Subasić – Raggi (Berbatov 71′), Carvalho, Abdennour, Kurzawa – Moutinho, Fabinho, Kondogbia – Dirar (Silva 51′), Martial (Matheus 87′), Ferreira
Vezetőedző: Leonardo Jardim (POR)

A torinóiak mellett szólt a papírforma, a hazaiak pedig ennek megfelelően kezdték a meccset. A 4. minutumban Morata szerezhetett volna előnyt a Zebráknak, de a spanyol a büntetőterületen belül hibázott, lövése jóval fölé ment. Majd két perccel később Tevez is megpróbálkozott a gólszerzéssel, viszont az argentin távoli löketét fogta a Monaco kapusa. A 10. percben villantak a vendégek is, amikor Ferreira a tizenhatoson belülről lőtte el a labdát, de Buffon a helyén volt. Akárcsak a következő percben, amikor szintén Ferreira lett volna eredményes, de a rutinos olasz hálóőr a kapáslövést szögletre mentette. A következő nagy lehetőség a 27. minutumban alakult ki. Ekkor Tevez kísérletét újfent védeni tudta Subasić. Ezután nem sokkal Evra csapott le a keresztlabdára, de a francia próbálkozása méterekkel fölé ment. Majd a félidő utolsó percében óriási ziccer adódott Vidal előtt, de a Juve chilei támadója elpuskázta a kihagyhatatlant. Tevez külsővel ugratta ki a dél-amerikait, utóbbi viszont a bevetődő Carvalho mellől az égbe lőtte a labdát.

Ahogy az első játékrész ziccerrel ért véget, ugyanilyen nagy helyzet volt az első lehetőség a fordulás után. Az 54. minutumban Silva közelről talált volna be, de Buffon bravúrral védett, és megint csak szögletig jutott a Monaco. A következő percben parázs hangulat alakult ki, hiszen Carvalho “megmozdulása” miatt tizenegyeshez jutott a torinói gárda, a portugál védő pedig sárga lapot kapott. A labda mögé Vidal állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt! A kapusnak esélye sem volt, a labda a léc alatt landolt (1-0). A 63. percben egalizáltak volna a hercegségbeliek, de Buffon újra bravúrral védett, ezúttal Martial lövése után akadályozta meg, hogy a labda bemenjen, jött újra a sarokrúgás. Négy perccel később viszont már a másik oldalon adódott lehetőség, de Morata nem élt ezzel, így a hispán távoli lökete kevéssel ugyan, de mellé ment. A 71. percben Berbatov lépett pályára a vendégeknél, és a bolgár támadó már a következő percben betalálhatott volna, viszont ekkor is elmaradt a vendégek gólja. A beadást követően a rutinos támadó fejese éppen hogy fölé szállt. A végjátékban mindkét együttes több szögletet is elvégezhetett, de ezekből igazán nagy veszély nem alakult ki. A lefújás előtt nagyon hajtott az egyenlítésért a monacói csapat, de nem sikerült egalizálniuk, a Juve tartotta magát. Sokat köszönhetnek a hazaiak összességében Buffonnak is, de a három perces ráadásban résen kellett lennie a vendégek kapusának is. Újabb gól nem született, a hazaiak végig uralták a meccset, mezőnyben mindenképp, de rendre eljutott a Monaco is a torinóiak kapujáig, de vagy a védelem, vagy a veterán kapus akadályozta meg ellenfelét a gólszerzésben. Szűk előny ez, de a győzelem zsebben, és a mutatott játék alapján is bizakodhat a visszavágóra tekintve a Juventus, viszont a Monaco számára is megvan bőven az esély az elődöntőbe jutásra.