Nem sikerült a bravúr a Rangersnek – idén se lesz Old Firm!

A Play-off első meccsén, hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget a Glasgow Rangers, de a csapat hívei bizakodtak, hogy egy bravúrral sikerülhet kiharcolni a Scottish Premier League-be jutást.

Kép forrása: dailyrecord.co.uk  Jogos az öröm: jövőre is az SPL tagja a Motherwell!

Kép forrása: dailyrecord.co.uk
Jogos az öröm: jövőre is az SPL tagja a Motherwell!

Motherwell-Glasgow Rangers 3-0 (0-0)

Gólszerzők: Johnson (52.), Ainsworth (70.), Sutton (90+3. – büntető)

Nagy bravúrra készültek a Rangersnél, ám erre nem voltak vevők a Motherwell csapatánál. Az 1-3 a vendégek részéről adott némi okot bizakodásra, de esélyeiket csökkentette, hogy a Motherwellnél mindenki hadra fogható volt. Ez meg is látszott a játék képén, a hazaiak nagyon jól kézben tartották a meccset, és az első félidőben tartották a nagyon kedvező 0-0-s állást. A második félidőben aztán kissé kitámadott a Rangers, de erre végül ráfizettek: A játékrész elején Johnson pecsételte meg a glasgow-i csapat sorsát, majd a 70. percben Ainsworth is betalált. Innen már nem volt visszaút, és végképp eldőlt, hogy a Rangers nem jut vissza a PL-be, így a Celtic újfent csak komoly ellenfél nélkül marad. Persze az is nagy kérdés, hogy ez a Glasgow Rangers mire lenne képes a legmagasabb osztályban. Mert jelenleg úgy tűnik, nem sokra. Sutton utolsó percben lőtt büntetőgólja már nem osztott, nem szorzott, a Motherwell 6-1-es összesítéssel nyerte meg a Play-Off döntőjét, és maradt a Scottish Premier League tagja, a Rangers egyelőre marad a Championship tagja.