Eb-selejtező: Ismét drámai végjátékban verték a magyarok a finneket!

Eddig még soha nem sikerült a magyar válogatottnak tétmeccsen oda-vissza verni a finneket, ráadásul Eb-selejtező, és vb-selejtező meccseken csupán 3 győzelmet aratott nemzeti csapatunk a legutóbbi vb-szereplés óta máig! Káprázatos gól döntött, és “természetesen” megint a hajrában!

A magyar csapat egésze nagyszerűen teljesített és veszélyesen játszott, végül Stieber bombagólja hozta meg a nagy sikert! (forrás: twitter.com/mlszhivatalos)

Finnország – Magyarország 0-1 (0-0)
Helyszín: Helsinki, Helsingin Olympiastadion – 20.434 néző
Vezette: Matej Jug (SVN)
Gólszerző: Stieber (83′)
Sárga lapok: Riski (55′), Sparv (80′), Halsti (81′), ill. Lang (56′), Gera (64′), Dzsudzsák (82′), Juhász (82′)

Finnország: Hradecky – Raitala, Moisander, Halsti, Arkivuo – Hetemaj, Sparv, Mattila (Pohjanpalo 85′) – Eremenko, Hamalainen – Pukki (Riski 46′)
Szövetségi kapitány: Mixu Paatelainen (FIN)

Magyarország: Király – Fiola, Juhász, Lang, Kádár – Stieber, Priskin (Németh 46′), Tőzsér, Dzsudzsák (Simon Ádám 88′) – Gera – Szalai (Nikolic 77′)
Szövetségi kapitány: Dárdai Pál

Nagy volt a tét Finnországban – a hazaik győzelmi kényszerrel léptek pályára, ha életben szerették volna még tartani az Eb-re jutás esélyeit, hazánk válogatottjának pedig szintén a 3 pont begyűjtése bírt volna nagy jelentőséggel, hogy Dárdai Pál válogatottja tudja tartani a lépést az élmenőkkel.

Jobban kezdte a találkozót a magyar válogatott, s a 7. percben Gera fejesét a kapujából kint álló Hradecky visszalépve tolta a léc fölé. Jöhetett a szöglet, majd Dzsudzsák beívelését követően a finn védő kezezett, de elmaradt a tizenegyes, majd Gera lökete pattant le a blokkról, végül Stieber löketénél mentett újra nagyot Hradecky – micsoda sortűz volt! Újabb szöglettel jöhetett Magyarország, de ez a sarokrúgás már nem rejtegett magában veszélyt. Ezt követően Dzsudzsák távolról kísérletezett, de résen volt a finn hálóőr. Honfitársaink továbbra is magabiztosan irányították a játékot, a finnek nem jutottak lehetőséghez, még sokszor labdabirtoklás terén sem, sőt, a magyarok többször tudtak labdát szerezni ellenfelüktől! A 23. percben a beadást Hradecky paskolta ki, az érkező Dzsudzsák lövése pedig elakadt a blokkban. Igyekeztek a finnek is előrelépni, és veszélyt kelteni, de a magyar védelemnek sikerült többször is résen lennie. Minden erejükkel igyekeztek a hazaiak a védekezésre koncentrálni, miközben magyarjaink nagyszerű támadófocit mutatva jutottak el sorozatosan a finnek kapujáig. A 34. percben Dzsudzsák távolról próbált betalálni, de Hradecky begyűjtötte a labdát. Elől Szalai jó cseleket mutatott be, a védők pedig folyamatosan gyepálták őt, szabályosan nem igazán tudták megállítani. A Hoffenheim csatára a 37. percben szépen tette ki a Dzsudzsáktól kapott labdát a jobb szélen érkező Stiebernek, majd a Hamburg labdarúgója visszaívelte a labdát Szalainak, de utóbbi már azt nem tudta elfejelni. A 40. minutumban Kádár Mattila emelését fejelte veszélyesen saját válogatottjának kapuja mellé. A finnek szöglete után hamar elmúlt a veszély. Azaz úgy tűnt, de Hetemaj beadását Halsti nem tudta rendesen kapura irányítani, Király begyűjtötte a labdát. A hazai szurkolók hangja is megjött a feltámadni igyekvő finn játék láttán. Hosszabbítás nem volt az első félidőben, amely fölényes magyar játékot hozott, javarészt stabil védelemmel, de gól még nem született a szünetig.

A második félidőre Priskin helyére a csúcsformában lévő Németh Krisztián állt be, míg a hazaiak is cseréltek, a finneknél Pukki helyét Riski vette át. Az 51. minutumban nagyszerű emelést kapott a leshatáron kilépve Németh, aki átemelte a kapuson a labdát, de az érkező Halsti a kapu torkában menteni tudott – brilliáns támadás volt! Egyre inkább próbált letámadni a magyar válogatott, és sikerült is zavart kelteni a finnek hátsó alakzatában. Kissé megélénkült a finnek játéka, vagy éppen a magyarok lelkesedése hagyott alább, de akár mindkettő is bekövetkezhetett. A finnek próbáltak pörgősen futballozni, és zavart kelteni hazánk válogatottjának védelmében. A 60. percben a tizenhatos bal oldalának előteréből végzett el szabadrúgást a hazai válogatott, de a beívelt labdát Király magabiztosan húzta le. Egyre hangosabbak lettek a finn szurkolók, de próbáltak előremenni honfitársaink is. A 61. minutum végén megint megingott a magyar védelem, de Gera már talán az utolsó utáni pillanatban szerelt káprázatosan becsúszva, így ezt megúszta válogatottunk. Ezt követően Gera a 64. percben már csak szabálytalanul tudta megállítani ellenfelét, így sárga lapot kapott a játékvezetőtől, s ezzel az is eldőlt, hogy a budapesti, szeptemberben megrendezésre kerülő Románia elleni Eb-selejtezőn nem léphet pályára eltiltás miatt. A 65. minutum végén Eremenko távoli löketénél bravúros védést mutatott be Király! Jöhetett a finnek szöglete, amely után Hetemaj fejelte a labdát a kapu mellé, miközben Juhász lökte el, de a bíró kirúgást ítélt, nem szabadrúgást. Jöttek előre a magyarok, s a vendég szurkolók hangja is megjött ekkor egy kicsit. A 70. minutum végén Dzsudzsák nagyszerű beadását Szalai fejelte kapura, de a nagy helyzet végén Hradecky kezei között landolt a labda. A 77. percben Szalait Nikolic váltotta. Ezt követően szinte azonnal szöglethez jutott a magyar válogatott – Dzsudzsák beadása után Stieber nem tudta kapura tenni a labdát, de Kádár elé került a játékszer, majd ő lőtte el, s éppen hogy kapu mellé ment a lövése! Majd a finn támadások után Dzsudzsák kapott egy ajándéklabdát, amivel megiramodott, majd Halsti borította fel őt. A finn sárga lapot kapott, de a reklamáló magyar támadó is, majd Juhász is. Ami viszont a szabadrúgás után történt, arra nehéz jelzőket találni, annyira csodás volt az magyar szemnek! A Kifejelt labdát kegyetlenül, hihetetlen mozdulattal vágta be a léc alá Stieber, így elképesztően nagy góllal került ismét a finnek ellen a hajrában előnybe a magyar válogatott (0-1)! A végén sikerült ismét jól teljesítenie védelmünknek, bár szöglethez is jutottak a hazaiak, de honfitársaink szerencséjére nem tudtak élni a lehetőséggel. A ráadás három perc volt, nagy izgalmak közepette csordogáltak a hosszabbítás percei, minden magyar beállt védekezni, s Király is a helyén volt. A legeslegutolsó percben Lang blokkja is kellett, és ezzel zárult a meccs! Magyarország hihetetlenül fontos 3 pontot gyűjtött be Stieber Zoltán elképesztően nagy góljával! A magyar válogatott ezzel a 3. helyét bebiztosította a csoportjában! Történelmi siker volt ez, hiszen ez csupán 4. győzelme volt tétmeccsen júniusban a magyar válogatott történetében a legutóbbi, 1986-os vb-szereplést követően.

Az F-csoportban ugyan még hátra van két meccs ma este, amiről szintén beszámolunk, de a magyarok 3. helyezését senki sem veszélyeztetheti!