Női vb: A franciák ellen élre állt Kolumbia! – videóval

A kanadai világbajnokságon még mindig a hölgyeké a főszerep, s az F-csoportban első meccsén győztes franciákat Kolumbia két góllal múlta felül, míg az első körben pont a franciaktól vereséget szenvedő angolok Mexikó ellen zsebelték be a 3 pontot.

Andrade szerezte az első gólt a franciák ellen! (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Franciaország – Kolumbia 0-2 (0-1)
Helyszín: Moncton, Moncton Stadion – 13.138 néző
Vezette: Qin Liang (CHN)
Gólszerzők: Andrade (19′), Usme (90+3′)

A meccs toronymagas esélyesei papíron a franciák voltak, de már a 19. percben borulni látszott mindez, ugyanis a kolumbiaiak kerültek előnybe Andrade révén! A gólszerző egy tökéletes beadást váltott gólra (0-1). A fordulás után megélénkült a franciák játéka, ám Bussaglia léc alá tartó lövését nagyszerűen védte ki Sepulveda. Szétesni látszott a dél-amerikaik védelme, de Lavogez lövését is nagy védés követte. Végül a franciák kapusa hibázott – Bouhaddi jócskán kijött a kapujából, de rosszul szabadított fel, a védelem nélkül maradt francia válogatott pedig az első gólszerzőt a 91. percben váltó Ariza-tól is gólt kapott, ezzel pedig eldőlt a találkozó.

Anglia – Mexikó 2-1 (0-0)
Helyszín: Moncton, Moncton Stadion – 13.138
Vezette: Keighley Anna-Marie (NZL)
Gólszerzők: Kirby (71′), Carney (82′)

A meccs esélyesének számító Angliának sikerült hoznia a kötelezőt, igaz, nem túl könnyen. Az első félidő góltalanságát követően a 71. minutumban Kirby révén került előnybe a szigetország női válogatottja (1-0). Ezt követően 11 perc telt el, és Carney már kétgólosra növelte az angolok előnyét, ezzel pedig eldőlni látszott a meccs (2-0). A legvégén még szépített Mexikó Ibarra révén, de a három pontot az angolok szerezték meg, akik ezzel Kolumbia mögé zárkóztak másodikként a tabellán.

Végleg még semmi nem dőlt ebben a négyesben, így izgalmas utolsó fordulónak nézünk elébe!