Női vb: Brazília már ott van a kieséses szakaszban! – videóval

Brazília az újonc spanyolokat győzte le, és ez a siker nyolcaddöntőt ért a női selecaonak! A csoport másik találkozóján gólokban nem volt hiány a Dél-Korea – Costa Rica találkozón.

A brazil hölgyek már a továbbjutásukat ünnepelhették (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Brazília – Spanyolország 1-0 (1-0)
Gólszerző: Andressa (44′)

Csupán két kaput eltaláló lövést hozott a találkozó, és mindkettőt Brazília részéről jegyezhettük fel. Ebből az egyik löketből az első beakadt, a második nem, de ez aligha érdekli a brazilokat, hiszen így is megszerezték a három pontot, és a nyolcaddöntőbe jutottak! A győztes találat Andressa nevéhez fűződik, aki a 44. percben végül, mint kiderült, győztes találatot ért, és megváltotta ezzel helyét válogatottja a legjobb 16 közé! Mezőnyben ugyan végig jobbak voltak a brazilok, de nem sok veszélyhelyzetet láthattak a nézők.

Dél-Korea  – Costa Rica 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Ji So-Yun (22′ – büntetőből), Jeon Ga-Eul (25′), ill. Herrera (17′), Villalobos (89′)

Nem kellett húsz percet sem várni teljesen ahhoz, hogy megnyissák a gólcsapot a hölgyek! Elsőként Costa Rica tudta megszerezni a vezetést a 17. minutumban, amikor Herrera talált be az ázsiak kapujába (0-1). Azonban hamar jött erre a válasz, ugyanis a 22. percben büntetőből egalizált Ji So-Yun révén Dél-Korea válogatottja (1-1). Majd három perccel ezután a vezetést is megszerezte Jeon Ga-Eul fejese révén a keleti földrész nemzeti csapata (2-1). Érdekesség, hogy Dél-Korea fölényes játéka ellenére, a két kaput eltaláló lövést leadó Costa Rica mindkét kísérletből betalált! Így tudott pontot menteni Villalobos révén a 89. percben a Costa Rica-i válogatott (2-2), amely ezzel két ponttal áll a tabella második helyén, de nagy versengés várható még az utolsó fordulóban!