Női vb: USA is első helyen jutott tovább! – videóval

Wambach fejese három pontot ért USA-nak, így csoportelsők lettek az amerikaiak, míg az ausztrálok döntetlennel léptek tovább a nyolcaddöntőbe!

Wambach

Wambach fejese nyolcaddöntőt ért USA-nak! (forrás: fifa.com)

Nigéria – USA 0-1 (0-1)
Gólszerző: Wambach (45′)

Egy döntetlennel és egy vereséggel a háta mögött Nigéria az élre törő USA ellen lépett pályára. Utóbbinak sikerült is az élre törni, ugyanis a mérkőzés első félidejének hajrájában Wambach fejese gólt eredményezett! A továbbiakban nem született találat, pedig volt még lehetőségük az amerikaiaknak, igaz, az afrikaiaknak is, de jóval kevesebb. Jött tehát a papírforma, az Egyesült Államok válogatottja ott van a legjobb 16 között, míg Nigéria búcsúzott a csoportkör után.

Ausztrália – Svédország 1-1 (1-1)
Gólszerző: De Vanna (5′), ill. Jakobbson (15′)

Fontos összecsapásnak néztek elébe az ausztrálok és a svédek egymás ellen. A továbbjutás szempontjából Ausztrália bizakodhatott, ugyanis már az 5. percben előnybe kerültek a Kenguruk De Vanna révén (1-0)! Viszonylag hamar jött a válasz, hiszen a 15. minutumban egalizált Jakobbson (1-1). Ezzel el is dőlt minden, mert több találat már nem született a meccsen. Mindez azt jelentette, hogy az összességében játék képében is kiegyenlített összecsapás után az ausztrálok örülhettek jobban az egy pontnak és jutottak tovább a 2. helyen! A svédek pedig bizakodhatnak, hogy a legjobb csoportharmadikok rangsorában bejuthatnak a legjobb 16 közé.

A D-csoport végeredménye:
1. USA – 7 pont (4-1)
2. Ausztrália – 4 pont (4-4)
3. Svédország – 3 pont (4-4)
4. Nigéria – 1 pont (3-6)

4 gólos: Anja Mittag (német)
3 gólos: Bachmann, Humm (svájciak), Engenamouit (kameruni), Sasic (német), Hegerberg (norvég)
2 gólos: Däbritz, Petermann (németek), N’Guessan (elefántcsontparti), Simon (ausztrál), Wang Lisi (kínai), Herlovsen (norvég), Srimanee (thaiföldi), Rapinoe (amerikai)