MLS: A Colorado a Dallast fogadva mentett pontot

Folytatódtak a küzdelmek a tengerentúlon, és a hétvége nyitányán a hétközi kupameccseket követően a Colorado Rapids az FC Dallast látta vendégül. A meccs befejeztével a csapatok megosztoztak a pontokon.

Serna - Colorado Rapids

Serna (balra) megfosztotta a Dallast a győzelemtől (forrás: twitter.com/mls)

Colorado Rapids – FC Dallas 1-1 (0-0)
Helyszín: Dick’s Sporting Goods Park – 15.585 néző
Gólszerzők: Serna (88′), ill. Castillo (71′)

Viszonylag kései gólok által dőlt el az MLS mostani hétvégéjének nyitányán a Colorado Rapids – FC Dallas mérkőzés. Az első játékrészben a hazaiak irányítottak a mezőnyben, míg egyetlen kapura tartó lövés volt, az pedig a vendégektől. Gól viszont nem született a szünetig, és azután is kellett még várni erre. A Colorado lövések tekintetében feljavult, de 10-ből csak 2 kísérlet ment a hazaik részéről a Dallas kapujára, míg a vendégek 4-ből 3 lökete irányult kapura. Ráadásul a texasi együttesnek sikerült megszerezni a vezetést! A 71. percben Castillo révén került előnybe az FC Dallas! A gólszerző nagyszerűen talált be, és a szezonban 5. gólját könyvelhette el (0-1). A hajrában jött viszont a pontmentő találat hazai részről! A 88. minutumban Serna szép találatot szerzett Moor beadását követően – a gólszerző másodjára volt eredményes ebben a szezonban (1-1). Döntetlennel zárult tehát a hétvégi MLS fordulót nyitó találkozó, melyen szép gólokat láthatott a közönség. Azt is el lehet mondani, hogy a pontosztozkodással nem került rossz helyzetbe egyik csapat sem, ugyanis mindkét gárda a főcsoportjának élmezőnyéhez tartozik.

A folytatásban:
Június 20., szombat – 02:00 Seattle Sounders – San Jose Earthquakes (Eurosport 2)
Június 21., vasárnap – 01:00 Toronto FC – New York City
Június 21., vasárnap – 01:00 New York Red Bulls – Vancouver Whitecaps
Június 21., vasárnap – 02:00 Montreal Impact – Orlando City
Június 21., vasárnap – 04:30 Los Angeles Galaxy – Philadephia Union
Június 21., vasárnap – 04:30 Portland Timbers – Houston Dynamo
Június 21., vasárnap – 23:00 DC United – New England Revolution (Eurosport 2)
Június 22., hétfő – 04:00 Real Salt Lake – Sporting Kansas City

1. Kamara (Columbus Crew)  – 10 gól
2. Wondolowski (San Jose Earthquakes) – 8 gól
3. Dempsey, Martins (Seattle Sounders), Bruin (Houston Dynamo), Giovinco (Toronto FC) – 7 gól
6. Rivero (Vancouver Whitecaps), Branes (Houston Dynamo), Németh Krisztián (Sporting Kansas City), Barnes (Houston Dynamo), Kaká (Orlando City), Adi (Portland Timbers), Davies (New England Revolution) – 6 gól
12. Perez, Castillo (FC Dallas), Altidore (Toronto FC), Wright-Phillips (New York Red Bulls), Arrieta (DC United), Larin (Orlando City) – 5 gól