Nem bírt egymással a PSG és a Chelsea! – videóval

Európai csúcsmeccsel, a francia, és az angol bajnokcsapat összecsapásával folytatódott a Bajnokok Nemzetközi Kupája névre hallgató mérkőzéssorozat az Egyesült Államokban. Csakúgy, mint az előző idényben, most sem jutott dűlőre egymással a két sztárgárda!

Kép forrása: demanjo.com

Paris Saint-Germain –  Chelsea 1-1 b.u.: 5-6 (1-0, 1-1 b.u.:5-6)
G: Ibrahimovic (25.) ill. Moses (65.)

A PSG jól indította amerikai túráját, a portugál bajnok Benficát 3-2-re, míg az olasz negyedik helyezett Fiorentinát 4-2-re győzték le Ibrahimovicék, a Chelsea viszont egy méretes pofonba szaladt bele a New York Red Bulls ellenében (4-2). Itt volt az alkalom, hogy a tavalyi Bajnokok Ligájában is egymást kapó csapatok javítsanak, vagy tovább javítsanak statisztikájukon. Némileg meglepő módon francia fölényt hozott a mérkőzés, a PSG nem akarta kiadni kezéből az irányítást, és javarészt a labdabirtoklással tudták lelassítani a Chelsea-t, ahol ezúttal az új kapus, Asmir Begovic kezdett, de a másik oldalon is az ex-frankfurti Kevin Trapp állt a kapuban. Agilisan, és támadólag lépett fel a párizsi csapat, és a 25. percben Zlatan Ibrahimovic vágta a kapuba Augustin kapufáról kipattanó labdáját. A PSG számára bőven adódott még lehetőég a mérkőzés lezárására, de rendre hibáztak a befejezéseknél a támadók, így törvényszerűen jött az egyenlítés: a 65. percben Rémy ívelt az ötös sarkára, és az érkező Moses a kapuba passzolt Trapp mellett. Továbbra is a franciák voltak fölényben, de a mérkőzés végéig már nem esett újabb gól, így jöhettek a kiírás szerinti büntetők. Amit ez esetben a Chelsea játékosai rúgtak jobban, míg a londoniaktól csak Cuadrado hibázott, addig a másik oldalon Bahebeck, és Thiago Silva is kihagyta a maga lehetőségét, így a Chelsea végül büntetőpárbaj után (az utolsó büntetőt Courtois értékesítette!) legyőzte a PSG-t.