Premier League: Az Arsenal nyerte a City elleni rangadót

A 17. forduló zárótalálkozóját és rangadóját az Emirates Stadiumban rendezték, ahol az Arsenal fogadta a Manchester Cityt. A vendégek a még mindig sérülésekben hemzsegő “Ágyúsokkal” nem bírtak, mezőnyfölény ide mezőnyfölé oda. Végeredmény 2-1 a hazaiaknak.

giroud

Arsenal – Manchester City  2 – 1 (2-0)
Helyszín: Emirates Stadium
Vezette: Andre Marriner
Gólszerzők: Walcott (33.), Giroud (45+1) ill. Yaya Toure (82.)
Sárga lapok: ill. Silva (31.), Otamendi (48.)
Kiállítva: –

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Walcott (Chambers 88.), Özil (Oxlade-Chamberlain 76.), Campbell (Gibbs 70.) – Giroud Vezetőedző: Arsene Wenger

Manchester City: Hart – Kolarov, Otamendi, Mangala, Sagna – Fernandinho, Toure – Delph,(Sterling 46.) Silva (Navas 73.) De Bruyne – Aguero (Bony 63.) Vezetőedző: Manuel Pellegrini

A két csapat annak tudatában lépett pályára, hogy egyikük győzelme esetén sem tudják átvenni a tabella vezetőhelyét, azonban győzelmük esetén tovább tudnának tapadni az éllovas Leicester Cityre. Ennek tudatában is viszonylag egy csendes meccskezdésnek lehettek szemtanúi az Emiratesban, ugyanis egyik csapat sem erőltette meg magát az eszetlen támadásokat illetően. A mezőnyben azonban egyértelműen a Manchester City irányította a mérkőzést, a hazaiaknak momentumuk nem volt. Az első komolyabb helyzetre a 32. percig kellett várni, ám ekkor csak egy hajszál mentette meg az “Ágyúsokat” attól, hogy hátrányba kerüljenek. De Bruyne mehetett Cechre ám lapos lövése nem talált kaput.Ás milyen a futball? Az ellentámadásból azután jött is a félidő első gólja. Theo Walcott 16 méterről bődületes gólt tekert Joe Hart kapujába. Lényegében az első próbálkozásából beköszönt az Arsenal. A folytatásban feléledtek Wenger-fiai, aminek meg is lett az eredménye, ugyanis az 1 perces hosszabbításba érkezve Mesut Özil passzát értékesítette Olivier Giroud. A gólt egy hatalmas Mangala hiba előzte meg. ezzel vége is lett az első félidőnek, melynek az eredményes abszolút nem tükrözi a mérkőzést képet. Ám talán pont az “Ágyúsok” drukkerei hallották legtöbbször az a közhelyt, hogy a játsszák.” A második játékrészben aztán folytatódott a jól megszokott City fölény a mezőnyben. Ám a legnagyobb helyzeteket mégis a hazaiak dolgozták ki. Joel Campbell és Aaron Ramsey járt ebben élen, ám egyikük sem tudta lezárni a találkozót. A helyzetek kimaradtak a hazai oldalon, a vendégek viszont beköszöntek. Yaya Toure távoli találata a 82, percben megoldhatatlan feladatot okozott Cech kapusnak. A gól ellenére a City nem tudott felpörögni, ennek ellenére meglehetett volna a lehetőség az egyenlítésre. Ezzel a győzelemmel az “Ágyúsok” nagyon fontos három pontot szereztek, melynek köszönhetően továbbra is csak két pontja el választja el őket a listavezető, Leicester Citytől. A City viszont most egy kicsit lemaradt az élmenőktől.