Premier League: A Tottenham simán elintézte a Bournemouthot

A hazai Spurs már az első percben mattolta a vendég Bournemouth védelmet, így nem sok jóra számíthatott az újonc. A végeredmény 3-0 lett egy tükörsima mérkőzésen.

kane

Tottenham – Bournemouth 3 – 0 (0-2)
Helyszín: White Hart Lane Vezette: N. Swarbrick
Gólszerzők: ill. Kane (1., 16.), Eriksen (52.)
Sárga lapok: ill. Francis (59.)
Kiállítva:

Tottenham: Lloris – Rose, Wimmer, Alderweireld, Walker – Dier (Chadli 90.), Dembele – Alli (Mason 82.), Eriksen, Lamela (Carroll 66.) – Kane Vezetőedző: M. Pochettino

Bournemouth: Boruc – Smith, Francis, Cook, Daniels – Ritchie, Surman, Arter (O’Kane 46.), Gradel (Pugh 70.)- King, Afobe (Garbban 46.) Vezetőedző: E. Howe

A találkozót a vendégek kezdték, ám az nem úgy sült el, ahogy azt ők szerették volna, ugyanis egy kontrából már az 1. percben megszerezte a hazai Spurs a vezetést. Egy Walker beadásba tudott beleérni Harry Kane, így máris a csapatánál volt az előny. A korai gól értelemszerűen megfogta a Bournemouthot, nem is tudott mit kezdeni a masszív Tottenham védelemmel. A 16. percben Kane azonban már a második gólját szerezte meg. Az előkészítő itt Alli volt, a fiatal angol ugratta ki honfitársát, aki Boruc mellett higgadtan gurított a kapuba, ezzel már 2-re növelve saját és csapata góljainak számát. Lényegében Pochettino csapata ezzel a találattal lezárta a még eddig nyitott 3 pont kérdését, ugyanis ezzel a dupla gólos fórra vonultak a fiai a szünetre. A második játékrészt úgy kezdte a Tottenham ahogy az elsőt abbahagyta. Eriksen jóvoltából az 52. percben már 3 állt a csapat neve mellett. Ez pedig maradt is végeredmény. Nyugodtan mondhatjuk, hogy tükör sima hazai siker született, egy percig nem volt esélye az újoncnak a White Hart Lanen. A Tottenham továbbra is tapad az éllovas Leicester Cityre, de még így is 5 pont a hátránya a finishez érkezve.