Felkészülés: Török siker Bécsben, svéd és ír döntetlen – videóval

Kedden tovább folytatódott a felkészülés a nyári franciaországi Európa-bajnokságra. A törökök a szintén résztvevő osztrákokkal mérkőztek, míg az írek a szlovákokat, a svédek pedig a csehekkel mérkőztek.

12512414_10154573531312565_6018404781298391796_n

Ausztria – Törökország 1:2 (1:1)
Helyszín: : Ernst Happel Stadion, Bécs Vezette: Gil (lengyel)
Gólszerzők: Junuzovic (22.) ill. Calhanoglu (43.), Turan (57.)

A két Eb-résztvevő találkozóján, Bécsben a hazaiak szereztek vezetést a 22. percben Junuzovic bombáját követően. A 43. percben aztán a török szabadrúgás specialistája Calhanoglu egyenlített szabadrúgásból. A találkozót egy hiba döntötte el az 57. percben. Az osztrákok kapusa, Özcan talán török származása miatt török válogatottnak érezhette magát, ugyanis “lepasszolta” a labdát Arda Turannak, aki szépen átemelte a bakizó hálóör felett a labdát. A találkozó góljai az alábbi videókban megtekinthetőek:

Svédország – Csehország 1:1 (1:1)
Helyszín: Friends Arena, Stockholm Vezette: Nijhuis (holland)
Gólszerzők: Berg (14.) ill. Vydra (27.)

A svédek Stockholmban fogadták a cseh válogatottat. A találkozót a hazaia kezdték jobban és a 14. percben Berg kapáslövésével szereztek vezetést. A csehek a 27. percben egy szerencsés góllal egyenlítettek Vydra révén.

Írország – Szlovákia 2:2 (2:2)
Helyszín:  Aviva Stadion, Dublin Vezette: Nielsen (norvég)
Gólszerzők: Long (21.), McLean (24.) ill. Stoch (14.), McShane (45.,öngól)

Dublinban játszott gólzáporos döntetlent az ír illetve szlovák válogatott. A találkozón északi szomszédaink szereztek vezetést Stoch góljával a 14. percben. Az írek két büntetővel megfordították a találkozó állását a 21. és a 24. percben, előbb Long majd McLean értékesített 1-1 büntetőt. A találkozó végeredményét a 45. percben egy szerencsétlen mozdulatot követően öngóllal McShen állította be.

Kép forrása: Cseh válogatott hivatalos fb oldala