Portugália: A Porto sem tudta útját állni a Sportingnak – videóval

A portugál bajnokság 32. fordulójában, a bajnokságot döntően befolyásoló rangadót rendeztek. Az FC Porto hazai pályán fogadta a bajnoki címre hajtó Sporting csapatát. Egy esetleges Sporting pontvesztés könnyen a csapat bajnoki álmaiba kerülhetett volna, mivel a Benfica még pénteken hazai páyán nyerni tudott a Guimares ellen.

13082540_10153446292551555_3663386272372248092_n

FC Porto – Sporting  CP 1:3 (1:2)
Helyszín: Dragãoi Stadion, Porto, 50 131 néző Vezette: Soares Dias
Gólszerzők: Herrera (35., büntetőből) ill. Slimani (24., 44.), Cesar (85.)
Sárga lap: Brahimi (88.) ill. Coates (34.), Silva (73.), Schelotto (79.),
Kiállítva:

FC Porto: Casillas – Valdes Diaz, Martins Indi, Awaziem (Silva 85.), Pereira – Relvas Oliveira (Andre 61.), Pereira, Herrera – Corona (Varela 68.), Aboubakar, Brahimi Vezetőedző: Peseiro

Sporting: Patricio – Schelotto, Semedo, Coates, Zeegelaar – Mario (Oliveira 94.), Silva, Carvalho, Ruiz (Martins 90.) – Gutierrez (Gutierrez 81.), Slimani Vezetőedző: Jesus

Tehát a városi rivális Benfica győzelmével a Sporting is győzelmi kényszerrel lépett pályára hiszen ha nem győznek az azt jelentette volna gyakorlatilag bajnok a Benfica két fordulóval a vége előtt. Azonban Jorge Jesus fiai ezt nem hagyták annyiban és begyűjtötték a három pontot Portóban is. Zsinórban hetedik győzelmét szerezte ezzel a Sporting. Legutóbb éppen a Benfica tudta őket csak megverni hazai pályán 2:0 arányban még március 5-én. Érdekesség, hogy a Sportingot az Jorge Jesus irányítja aki 6 évig a Benficat vezette sikerekre. Többek között háromszor nyer bajnokságot és Európa-liga döntős is volt két ízben a Benficával. A Porto meg borzasztó szezont fut, mindössze a harmadik helyen állnak, hátrányuk a Benfica együttesével szemben tettemes 15 pont. A találkozót a Porto kezdte lendületesebben, már a 7. percben gólt szerezhettek volna egy beadást követően azonban Herrera lövése a kapufán csattant. A 18. percben újabb hazai lehetőség adódott a gólszerzésre, ezúttal Aboubakar előtt, de ő sem tudott gólt szerezni. A 24. percben a Sporting első komoly helyzetét gólra is váltotta, Mario cselezte be magát a tizenhatoson belülre két védőt is becsapva és középre adott labdáját Slimani pofozta be a kapuba. A 31. percben szinte eljátszották a gólból született szituációt a Sporting játékosai, ezúttal Schelotto adott középre és ezúttal is Slimani érkezett remekül, de ezúttal Casillas védeni tudott. A 35. percben Coates szabálytalankodott Brahimivel szemben a játékvezető pedig büntetőt ítélt a Porto javára. A büntetőt Herrera higgadtan értékesített ezzel megszerezve az egyenlítő találatot. A 36. percben a vérszemet kapó hazaiak újabb nagy lehetőséget szórakoztak el. A 44. percben azonban újra megszerezte a vezetést a Sporting együttese, ezúttal Ruiz adott középre remekül és ismét Slimani érkezett aki egy remek fejessel a bal alsóba bólintott védhetetlenül. Az 50. percben kis híján újra kiegyenlített a Porto, Oliveira szabadrúgását óriáis bravúrral hárította Patricio a kapufa segítségével. A 68. percben ismét Slimani volt a főszereplő, egy beadást követően majdnem befejelte harmadik találatát is a kapuba, azonban Casillas órisái bravúrral hárított. A 75. percben szinte ugyanonnan végezhetett el szabadrúgást a Porto, mint 25 perccel ezelőtt, ezúttal Herrera lövését kellett óriási bravúrral hárítani Patricionak. Öt perccel a vége előtt végleg eldöntötte a három pont sorsát a Sporting, Mario indította remek ütemben a csereként beálló Cesart akinek lövése Casillas alatt besurrant a hálóba. Újabb potyaszagú találat a spanyol hálóőrnek. Győzelmével a Sporting tartja kétpontos hátrányát a Benfica mögött, két fordulóval a vége előtt. A Porto biztosan a harmadik helyen végezz, ezzel pedig a BL selejtezőjében indulhat. A Sporting és a Benfica biztosan már a BL csoportkörében bizonyíthat a következő szezon során.

Képek forrása: Sporting hivatalos facebook oldal