Eb 2016: senkinek se jó döntetlen!

Kétszer is betaláltak az írek, mégis döntetlennel kezdődött az E csoport a labdarúgó Európa bajnokságon, ezzel az 1-1-el sem az írek, sem a svédek nincsenek beljebb…

01

Írország – Svédország 1-1 (0-0)
Párizs – Saint-Denis, Stade de France, 73 419 néző, Vezette: Milorad Mazics (szerb)
Gólszerző: Hoolohan (48.) ill. Clark (71. – öngól)
Sárga lap: McCarthy (43.), Whelan (77.) ill. Lindelöf (61.)

Írország: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, Brady – McCarthy (McGeady 85.), Whelan, Hendrick – Hoolohan (R. Keane 78.) – Walters (McClean 64.), Long, Szövetségi kapitány: Martin O’Neill

Svédország: Isaksson – Olsson, Granqvist, Lindelöf, Lustig (Johansson 45.) – Forsberg, Källström, Lewicki (Ekdal 86.), Larsson – Ibrahimovic, Berg (Guidetti 59.), Szövetségi kapitány: Erik Hamrén

02

Bemutatkozott az idei Eb-én az E csoport is, a négyes első találkozója az Írország-Svédország mérkőzésre esett. Mindkét válogatott pótselejtezőn váltotta meg a franciaországi repülőjegyét. Az írek a bosnyákokat búcsúztatták, míg a svédek a dán válogatott testén keresztül jutottak ki a kontinenstornára. A mérkőzés jó hangulatban kezdődött és erre garancia volt mindkét válogatott fanatikus szurkoló tábora. Főleg az ír csapat szurkolói nyújtottak maradandót mind látványban, mind hangorkánban. Még jó, hogy ez a mérkőzés a legtöbb szurkolót befogadni képes Nemzeti Stadionban volt.

A találkozó elejétől kezdve nyílt sisakos küzdelmet hozott, a helyzetek kidolgozásában és kapura veszélyesebben azonban a kelták játszottak. Mindkét csapat nagyon fegyelmezetten kezdte a találkozót. Míg az írek azon túl, hogy többször veszélyeztették ellenfelük kapuját, fegyelmezetten is védekeztek. A svédek a passzok számában jeleskedtek és ez természetesen magával vonta a nagyobb labdatartási arányt. Azonban ezzel Ibráék nem mentek sokra, hiszen a zöldek többször is megszerezhették volna a vezetőgólt. előbb a 9. percben hagyott ki hatalmas lehetőséget Jeff Hendrick, aki szabad területről is el tudta lőni a labdát a kapu bal oldalának irányába, azonban Isaksson fantasztikus mozdulattal védte lövését. A 29. percben Robbie Brady veszélyeztetett, majd négy perccel később ismét Hendrick kísérelt meg gólt szerezni, akinek 23 méterről megeresztett próbálkozása a felső lécen csattant.

ire

A fordulást követően gyorsan megszületett a vezető ír gól, Coleman jobb oldali beadását egy pattanás után Hoolahan nagyszerűen lőtt a bal alsó sarokba. (1-0)
Ez ébresztőül hatott a svédekre, akik rögvest ritmust váltottak, és Randolph reflexének köszönhetően nem született gól, majd Forsberg ismétlése nem talált kaput.
Ibrahimovicék egyre aktívabbá váltak, de a klasszis csatárnak nem akart összejönni a gól. A gólt végül nem is ő, de nem is csapattársai lőtték, hanem egy bal oldali beadást fejelt Clark a saját kapujába. (1–1)

swe
A hátralévő időben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de újabb gólt egyik fél sem tudott már szerezni. Egy biztos: ez a döntetlen egyik fél számára sem a legjobb eredmény abban a halálcsoportban, ahol még Belgium és Olaszország szerepel…

Fotó: uefa.com