1 nemzetközi kupakör után, 1 lövés, 1 gól, győzelem

Az albán égés után, ma lépett újra pályára a Ferencváros. A kezdőcsapatban némi változás történt, Lovrencsics, Pintér még a kispadra se fért oda, Varga és Leandro ott találta magát, míg a csere Sesták is körön kívülre került. A nagy kérdés az, hogy ezen játékosok, most esetleg a távozás gondolata miatt kerültek kívülre, esetleg eladásukkal csökkentenék az anyagi kiesést, vagy csak pihentetés céljából maradtak távol.

rangado.hu - gera(rangado.hu)

Bp. Honvéd – Ferencváros 0-1 (0-1)

Bp. Honvéd: Horváth A. – Botka, Lovric, Bobál D., Hajdú Á. – Gazdag, Hidi (Vernes 58.p), Kamber (Prosser 82.p) – Holender (Vasiljevic 74.p), Eppel, Koszta M. vezetőedző: Marco Rossi
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Hüsing, Nalepa, Ramirez – Gyömbér (Busai 88.p), Gera – Nagy D., Trinks (Leandro 72.p), Radó – Böde (Djuricin 72.p) vezetőedző: Thomas Doll

Gólszerzők: Böde (42.p. 0-1)
Sárgalapok: Hidi, Eppel ill. Gera, Ramirez, Nalepa, Radó, Hüsing, Trinks

A Honvéd az első fordulóban legyőzte az Újpestet, ott nem történt változtatás a kezdőcsapaton. Azon a kezdőn, ahol természetesen 2 fiatal (Gazdag, Koszta), illetve 2 külföldi (igaz magyar állampolgár: Lovric, Kamber) kezdett. A Fradinál természetesen a kupakiesés után sem foglalkoznak a fiatal játékosok szerepeltetésével, külföldiből pedig egyből 5-öt is találtunk. A komplett védelem, a 2 éve itt játszót Dilaver, Nalepa páros, akik eddig nem bizonyították, hogy lendítenének a Fradi szekerén, Hüsing, a kaput érzi, csak az a baj, hogy a sajátját. Trinks fel – felvillant eleddig, de nem igazolta, hogy nemzetközi szinten megállja a helyét. Ramirez az egyetlen külföldi játékos, akit akár egyszer egy nagyobb bajnokságban is láthatunk.

Nagyon unalmas első félidőt láthattunk. Igazából nagyobb helyzet egyik kapu előtt sem adódott. 12.percben Kosztának volt egy 25 méterről megeresztett lövése, melyet Dibusz szépen védett. S ezek után semmi, egészen a 42.percig. Ekkor megszerezte a semmiből  a vezetést a Ferencváros! Nagy Dominik kiváló passza után, Böde lefordult őrzőjéről, s az így kapott lehetőséggel élt, bevágta a kapuba. Kisvártatva, pedig Kassai lefújta az első félidőt. Azt láthattuk, hogy a Honvéd erősebb talán, a hétközi albán csapatnál, de most a Fradi is összeszedettebb, védekezés terén. Kikerült az akkor nagyon gyengén játszó Leandro, s így kevesebb a hátul eladott labda.

A második félidő elején majdnem egyenlített a Honvéd. Igaz abból lett volna ám nemulass. Miután Hajdú beadása kicsit lecsúszott, s nem sokkal kerülte el a felső sarkot. A következő időszakban, inkább helyzetecskék, mint nagyobb helyzetek alakultak volna ki a Honvéd játékosai előtt. Az 58.percben a védekező középpályás Hidi Patrik helyére csatár érkezett Vernes Richárd személyében. Ez is mutatta, hogy Rossi nyerni akar. A 60.percben Nagy Dominik villant meg, szép átlépős mozdulata után tisztára játszotta magát, majd középre rúgása, nem volt jó senkinek. Az ellentámadásból Nalepa szabálytalansága utáni szabadrúgást Kamber csúsztatta kapura, Dibusz szépen védte. Dilaver feleslegesen kezezést reklamált, ahelyett, hogy a játékkal foglalkozott volna. Majd Hüsing szabálytalankodott, s sárgalapot kapott. Ekkorra már a védelemből Dilaver kivételével mindenkinek volt sárgalapja, tehát, óvatosabb üzemmódba kellett kapcsolni. Ennek ellenére 17-18 méterre a kaputól Nalepa letalpalta Holendert. Akár sárgát is kaphatott volna, s ugye, a lengyelnek is volt már egy. Nagyon jó helyről rúghatott szabadrúgást a Honvéd. Igaz végül 20 méterről végezhette el Vernes, de amilyen ígéretes helyről lőhetett, olyan gyengén vágta fölé. A 72.percben kettős cserét hajtott végre Doll. A csatár Böde helyére bejött Djuricin, aki az NB I legértékesebb játékosa, igaz eddig semmit nem mutatott, illetve Leandro jött be Trinks helyett. Mondhatnánk, hogy a védelmet stabilizálni, de utóbbi időben mutatott teljesítménye után ezt nem írhatjuk. Böde kicsit megsérült, s mivel a padon más csatár nem volt, s ne lépjék át az 5 külföldi, ezért is kellett a cseréket így megoldani. Hüsing felhőfejese után, megint Honvéd helyzetecske alakult ki. Érdekes volt látni, ahogy ilyen gyenge védelemmel se szórják meg a Fradit. Djuricin lesre futásokkal jelentkezett. A Honvéd viszont még jobban kitámadott, legalábbis nevek alapján, hiszen újabb középpályás helyett újabb támadó jött, névszerint Kamber helyett Prosser. Trinks a kispadról is össze tudott szedni egy sárgalapot, miután bedobott egy labdát a pályára. A 93.percben, szép kontrával jöhetett a Fradi, Radó kapott kiváló labdát, lövés helyett passzolni akart, vagyis passznak látszó dolgot művelt, mert a full üresen álló Djuricinhez nem jutott el a passza. Nyert a Fradi. elérte célját, hogy jövőre megint megmérettessen a nemzetközi vizeken