EL: Pontokat vesztett a Mainz

Az Európa Liga C jelzetű kvartettjében megkezdődtek a küzdelmek. Az első mérkőzésen német és belga csapat örülhetett a három pontnak, de a továbbjutás sorsa még korántsem dőlt el.

mainz-vs-saint-etienne

Mainz – St Etienne 1:1 (0:0)
Gólszerzők: Bungert (57.) ill. Beric (88.)

A Mainz és a St Etienne összecsapása felek sokat próbálkoztak, azonban a végén osztozkodtak a pontokon. A mérkőzés első gólját a németek szereztek meg. Bungert az 57. percben talált be. A 88. percben Beric pontot tudott menteni a franciáknak, a vége 1:1.

Anderlecht – Qabala 3:1 (2:1)
Gólszerzők: Teodorczyk (14.), Capel (79.) ill. Dabo (20.), Santos (41.)

A 10. percben hatalmas helyzetbe került az Anderlecht, de Stanciu lövése kevéssel a kapu mellé szállt. A 14. percben Teodorczyk már nem hibázott. Előny az Anderlechtnél. Dabo a 20. percben jókor volt jó helyen, és egalizálta az állást. A 41. percben Santos átkozhatta magát. Rosszul ért a labdába, ami a saját kapujába hullott. Ismét előny az Anderlechtnél.

A második félidő az Anderlechtről szólt. Capel a 79. percben góljával el is döntötte a három pont sorsát.

kép: stopru.org/