Király-Kupa: Fölényesen verte végül mumusát a Barca – videó!

A negyeddöntők visszavágóit rendezték Spanyolországban, a Király-kupában, méghozzá a Barcelona is érdekelt volt vasárnap este a Real Sociedad ellen.

Kép: AS

Kép: AS

Mumusával kellett megmérkőznie az elődöntőért a Barcelonának. A Real Sociedad elleni odavágón 1-0-ra tudtak nyerni a katalánok az Anoetában – Neymar büntetőből volt eredményes. A nehezén így mondhatni túl volt már a Barcelona, volt viszont még több, mint 90 perc, amit le kellett játszani. Lucho nem számíthatott a sérült Busquets, Iniesta és Rafinha játékára sem, aggodalomra viszont nem volt ok, elvégre Denis Suarez és Andre Gomes is helyet kapott a kezdőben. Rakitic volt talán az egyetlen igazán nagy név a padon, őt viszont ezúttal pihentette a hazaiak mestere. A túloldalon minden jel arra utalt, hogy nekimennek ellenfelüknek a baszkok és megharcolnak a továbbjutásért.

Jól csengő nevek a kezdőben, úgy tűnt, nem spórolnak, hanem győzni jöttek – igaz, a játékukon már nem ez látszott. Hazai pályán a Barca irányított, de nem kellett emberfeletti teljesítménnyel kirukkolniuk. Viszonylag kényelmes, lassú iramban terelgették a labdát és viszonylag hamar, már a 17. percben megszerezték a vezetést. Denis Suarez annyira megörült első góljának a Barca felnőtt csapatában, hogy ezúttal gyorsan rúgott még egyet. A csapat uruguayi gólzsákja szolgálta ki őt egy szenzációs, finom mozdulattal – kár, hogy sokan vitatják a gól jogosságát. Umtiti szereléséből indult az egész akció, ám a francia bekk a lassítások alapján szabálytalanul jutott labdához, a bíró viszont továbbengedte az akciót. A védő ugyan utólag hozzáért lábával a labdához, de ettől függetlenül még minimum vitatható volt a szituáció.

Fontos volt ez a gól. Összesítésben már két gólos volt a gránátvörös-kék előny, ami okán nem kellett kapkodniuk a hazaiaknak. A Sociedad sem kezdett el fejvesztve rohanni, hanem szép nyugodtan kezelték a helyzetet. Talán túl nyugodtan is. Az első félidő épp ezért nem is volt túl izgalmas, vagy különösebben színvonalas. A szünet után aztán felpörögtek az események és nagy nehezen megjöttek a gólok is. Az 55. percben Neymar iramodott meg, a lövés előtt azonban egy védő hátulról szabálytalanul szerelte – piros lap nem járt végül csak büntető, azt viszont Messi bevágta. Ezzel már-már kezdett eldőlni a meccs. Még a 62. percben sem kezdett el senki aggódni, pedig akkor már a vendégek is eredményesek voltak: Juanmi szép emeléssel használta ki a hazai védelem figyelmetlenségét.

De még ha a baszk szurkolók akár egy pillanatra is eljátszottak volna a gondolattal a nagy fordításról, csalódniuk kellett: Messi nagy alakítása után Luis Suarez lépett ki és lőtte be a harmadikat. 3-1. Pedig milyen langyos meccsnek indult! Ha már belejöttek a gólgyártásba, a végére sem álltak le a csapatok. Kiadtak mindent magukból a felek. A 73. percben Willian Jose fejelt gólt, miután Pique és Umtiti elég csúnyán elfelejtette őt levédekezni. Igen, a Barca-védelem most is megmutatta, hogy bármikor bennük van egy váratlan kapott gól. De hogy ne legyen ilyen szoros a vége, azért biztos ami biztos, berámolt még kettőt a Barcelona. Előbb a csereként beállt Arda Turan talált be, majd a saját második gólját jegyző Denis  zárta a sort. A Barca így végül 6-2-es összesítéssel búcsúztatta a Real Sociedadot és várhatja jó szájízzel a Király-kupa elődöntőjét.

Barcelona – Real Sociedad 5-2
G.: Denis Suarez (17., 82.), Messi (55.), Juanmi (62.), Luis Suarez (63.), Willian Jose (73.), Arda Turan (81.)

Barcelona: Cillessen – Jordi Alba, Umtit, Pique, Sergi Roberto – Denis Suarez, Mascherano (Rakitic), Andre Gomes – Neymar (Arda Turan), Luis Suarez, Messi. Edző: Luiz Enrique.

Real Sociedad: Rulli – Berchiche, Martinez, Navas, Elustondo (Odriozola) – Zurutuza, Illarramendi, Xavi Prieto (Canales) – Oyarzabal, Willian Jose, Vela (Juanmi). Edző: Eusebio.