Kikapott a Diósgyőr és a Debrecen is

A délutáni felkészülési meccseken sok öröme nem volt a magyar csapatoknak, hiszen a Diósgyőr és a Debrecen is kikapott.

05dvsc.hu

DVSC – Gwangju FC (dél-koreai) 1–2
Gól:
Könyves (85.)

DVSC: 1. félidő: Danilovics – Osváth, Szatmári, Brkovics, Barna – Varga K., Tőzsér, Szekulics, Mengolo – Holman – Chuka
2. félidő: Verpecz – Nagy Z., Szilvási, Mészáros, Ferenczi – Könyves, Filip, Jovanovic, Kóródi – Takács, Bíró

A meccs elején a Loki nyomott, de a 34. percben mégis a Gwangju szerzett vezetést, egy jobb oldali beadás után az ellenfél egyik középpályása 12 méterről emelt a kapuba. A szünetben Pontes mester lehívta a kezdőcsapatát, s új fiúkat vetett be. Negyedóra után kiegyenlítetté vált a játék, az ellenfél előtt is adódtak lehetőségek, és a 83. percben meg is szerezték a második találatukat. Rá két percre pedig Könyves Norbert révén szépített a DVSC, a középpályás a Filiptől kapott labdát lőtte a kapuba.

Gornik_czna_-_DVTK_3-0_3-0_friss_Ugrai-1120 dvtkdvtk.eu

Górnik Łęczna – DVTK 3–0
G.:
Jarecki (5.), Pitry (10.), Matei (36.)

DVTK: Rados – Jagodinskis, Lipták, Tamás, Lőrincz – Dausvili, Elek – Fülöp, Busai, Ugrai – Novothny.
Kispadon: Bukrán, Mahalek, Vela, Oláh, Szabó I B., Kitl, Fülöp, Szarka, Nemes, Karan, Eperjesi

Hamar eldőlt a DVTK edzőmeccse, hiszen a 10.percben már két gólos hátrányban voltak. Az ötödik percben, egy szöglet után Dariusz Jarecki fejelt a hálóba (1-0). Öt perccel később egy szögletet röviden fejeltek ki a védők, és Przemysław Pitry közelről a bal alsó sarokba gurított a lábak mellett (2-0). A 36. percben jött a harmadik lengyel gól: A tizenhatos bal oldali sarkáról Gabriel Matei hatalmas bombát ragasztott a jobb felső sarokba (3-0). A második félidőben kiegyenlített játék zajlott, de a DVTK nem tudta megszerezni a szépítő találatot, így maradt az első játékrészben kialakult eredmény.