MLS: Megtört a Portland jó szériája! – videóval

Az első három meccsét megnyerte az MLS idei kiírásában a liga 2015-ös bajnoka, azonban ma hajnalban a Timbers a Columbus Crew otthonában kapott ki egy gólgazdag meccsen.

IMG_20170326_111518Hansen győztes góllal debütált az MLS-ben (forrás: twitter.com/MLS)

A Portland a Columbus otthonában folytatta volna győzelmi szériáját. A Timbers jól is kezdet, ugyanis már a 4. percben előnybe került! Ekkor Asprilla lőtt tetszetős gólt (0-1). A 11. percben jött a válasz, a kipattanót vágta be közelről Meram (1-1). Hamar összekapta magát a Crew, hiszen már a 19. percben fordított a hazai csapat. Kamara emelte át a kifutó kapus fölött zseniálisan a labdát az jó indítást követően (2-1)! A szünet előtt azonban még a Portland egyenlőre hozta az állást! A hosszabbítás harmadik percében Adi egyenlített szép nagy gólt akasztva a hazai kapuba (2-2).

A gólgazdag első félidő után a meccs képe abban a tekintetben nem változott, hogy ahogy a fordulás előtt, úgy azután is komoly mezőnyfölényben játszott a hazai klub. Gólt a hajráig azonban nem láthatott a publikum, akkor viszont a Columbus döntötte el a meccset! A 84. percben az MLS-ben ekkor debütáló Hansen a vendégek kapusának védése után vágta be közelről a kipattanót, ezzel eldöntve a három pont sorsát (3-2)! Győzelmével, ha akar ideiglenesen is, de a Keleti Főcsoport élére ugrott a Crew, míg a Nyugati Főcsoport első helyezettje maradt a Portland, de bőven lehetnek még változások a tabellán a jövő hétvégén.

Columbus Crew – Portland Timbers 3-2 (2-2)
Gólszerzők: Meram (11.), Kamara (19.), Hansen (84.), ill. Asprilla (4.), Adi (45+3)